Екологічний Опір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Екологічний Опір
Девіз Думай глобально — дій локально!
Дата заснування 2012
Тип Всеукраїнський громадський рух
Положення Маніфест
Офіційний сайт ecoopir.info

«Екологічний Опір» — всеукраїнський екологічний та зоозахисний рух.

Діяльність[ред. | ред. код]

Рух утворився на початку 2012 року у Вінниці. Свою роботу рух розпочав з агітаційної роботи в інтернеті, пропагуючи ідеї захисту навколишнього середовища, вегетаріанства, веганства, допомоги тваринам. З часом, знайшовши позитивний відгук у суспільстві та утворивши осередки в декількох містах України, учасники руху перейшли у більш активний спектр діяльності: почали відвідувати притулки для тварин, проводити екологічні акції та толоки, зайнялись порятуном та лікуванням тварин, збором коштів для захисту екології, організацією мітингів та пікетів на відповідну тематику. Рух функціонує у Львові, Вінниці, Києві[1], Одесі, Запоріжжі, Чернівцях та інших містах. Офіційно рух є ініціативою громадського руху «Автономний Опір».

У Вінниці рух розпочав свою діяльність з відвідування собачого притулку «Планета». Активісти щотижня приїжджають до тварин, прибирають територію, миють вольєри. Активно збираються кошти на харчування й лікування собак[2]. Зокрема, для стерилізаційного центру Вінниці було куплено пристрій для відлову бездомних собак за 1200 грн, а для притулку «Планета» регулярно купляються корми, крупи, побутові матеріали, активістами робляться ремонти за власні кошти й кошти небайдужих людей[3][4].

«Екологічний Опір» виступає проти капіталізму, оскільки вважає, що дана система розглядає природу як ресурс, з якого слід черпати сировину для виробництва нових товарів[5]. Основним законом капіталізму є гонитва за прибутком, що спричиняє знищення екології капіталістичними транснаціональними корпораціями. На думку активістів, лише знищення капіталізму допоможе зберегти природу, що є запорукою збереження нашої планети й людства як виду.

По всій Україні «Екологічний Опір» активно влаштовує мітинги й пікети проти вівісекції, експлуатації тварин у цирках та зоопарках, хутряних виробів[6][7]. Час від часу активісти безкоштовно роздають на вулицях цуценят та кошенят з притулків[8]. Одним з генеральних завдань руху є агітаційно-пропагандивна робота: через вуличну агітацію, інформаційні ресурси, регулярні акції, активісти пропагують ідеї збереження навколишнього довкілля, відмови від вживання м'яса, виробів компаній, котрі використовують вівісекцію, носіння натуральних хутряних виробів.

У Львові свою діяльність «Екологічний Опір» розпочав влітку 2012 р. Активісти декілька місяців відвідували собачий притулок «Милосердя», якому фізично надавали допомогу[9][10]. Найгучнішими акціями львівського осередку «Екологічного Опору» стали порятунок 11 червонокнижних орлів та близько 10 білих голубів з рук комерсантів[11]. Натомість, у Києві активісти врятували близько 43 білих голуби[12]. Взимку 2013 р. рух веде активну пропаганду й чисельні акції проти вирубки ялинок[13], влаштовує рейди на комерсантів, котрі нелегально знищують ліси.

У січні 2015 року активісти взяли участь у порятунку тварин, яких напризволяще залишив власник фермерського господарства «Володар» у селі Лішня Дрогобицього району Львівської області. Живими залишилися лише 2 поні, 7 овець і лама. 2 лами, 10 поні, близько 20 овець, 4 страуси, голуби, кури, фазани загинули[14][15][16].

Маніфест[ред. | ред. код]

 • Чисте довкілля, якого ми прагнемо, в умовах авторитарного, капіталістичного суспільства є недосяжною мрією і може стати реальністю лише як невід’ємна складова простору вільного безкласового, безтоварного суспільства. Тому для нас питання природозахисного активізму є справою не «покращення екології», а важливою складовою нашої соціально-революційної стратегії.
 • Капіталістична система розглядає природу як ресурс, з якого слід черпати сировину для виробництва нових товарів. Ми ж вважаємо природу основою самого існування людини на нашій планеті, бо якщо природні екосистеми будуть зруйновані в гонитві за прибутком, що є головним законом капіталізму, то й життя самої людини на планеті стане неможливим.
 • Примітивізм і ностальгія за минулим не можуть бути вирішенням екологічної кризи. Сучасні наука і техніка є важливими складниками виживання та розвитку людства. Однак їх розвиток не повинен бути самоціллю чи єдиним сенсом людської діяльності. Тому науковий і технічний прогрес має органічно поєднуватися з прогресом етичним.
 • З біологічної точки зору, яку ми поділяємо, людина є частиною тваринного царства в цілому, відтак її потреби не можуть розглядатися як вищі в порівнянні зі збереженням життя представників інших видів. Саме тому ми виступаємо не тільки проти нищення природи, але й проти ірраціональних та жорстоких форм «прикрашання» себе частинами тіл убитих тварин (хутром та ін.), що, може, й було необхідністю в доіндустріальному суспільстві, але зараз є лише витребеньками буржуазної еліти.
 • Соціальна революція не передбачає ані «повернення людини до природи», ані «підпорядкування природи людині». Вона має покласти початок абсолютно новим, органічним формам людського спілкування з природою, що будуть засновані на принципі «рівності у відмінності». Ми переконані, що саме така система взаємодії між людьми та іншими живими істотами дозволить забезпечити виживання та розвиток як людства, так і всієї природи на Землі.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Відвідини київського притулку для тварин у Києві — Переглянуто: 31 грудня 2014
 2. Телеканал ВІТА новини 2012-08-20 Притулок — Переглянуто: 31 грудня 2014
 3. Активісти «Екологічного опору» провідали песиків — Переглянуто: 31 грудня 2014
 4. У Вінниці збирають речі у притулок для собак — Переглянуто: 31 грудня 2014
 5. Маніфест Екологічного Опору — Переглянуто: 1 січня 2015
 6. Мітинг проти вбивства безпритульних тварин у Вінниці — Переглянуто: 31 нрудня 2014
 7. У Львові тварин захищали чорно-білими плакатами — Переглянуто: 31 грудня 2014
 8. У Вінниці дарували цуценят з бантиками — Переглянуто: 31 грудня 2014
 9. Закривавлені дівчата зазивали львів'ян на шоу з вбивством свиней — Переглянуто: 31 грудня 2014
 10. Львів'ян просять не купувати продукцію, яку тестують на тваринах — Переглянуто: 31 грудня 2014
 11. У Львові захисники тварин спільно з «Беркутом» врятували орлів від горе-бізнесменів — Переглянуто: 31 грудня 2014
 12. Зоозащитники конфисковали 43 голубя во время акции против заработка на птицах (фото, видео) — Переглянуто: 31 грудня 2014
 13. Рейд «Екологічного Опору» й 24ТБ на продавців ялинок — Переглянуто: 31 грудня 2014
 14. «Володар» мертвих тварин. ZAXID.NET. — Переглянуто: 13 січня 2015
 15. Власник ферми на Львівщині залишив без їжі понад сотню тварин. ZIK — Переглянуто: 13 січня 2015
 16. У покинутій фермі на Львівщині знайшли мертвими понад півсотні екзотичних тварин. ТСН. — Переглянуто: 13 січня 2015

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]