Елмер Фадд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Елмер Фадд
CMNS: Елмер Фадд у Вікісховищі

Елмер Дж. Фадд / Розумник (англ. Elmer J. Fudd/Egghead) — вигаданий мультиплікаційний герой, один із найвідоміших персонажів Looney Tunes, заклятий ворог Багза Банні. За сюжетом його метою є полювання на Багза, але щоразу вона зазвичай закінчується серйозними пораненнями самого мисливця або другорядних героїв. Відмінною рисою Елмера є його специфічна та легко впізнавана манера спілкування. Він картавить, замінюючи звуки «R» і «L» на «W», так що фраза «Watch the road, Rabbit!» (Слідкуй за дорогою, Кролик!) перетворюється в «Watch the woad, wabbit!». Коронна фраза Елмера — «Be vewy vewy quiet, I’m hunting wabbits» (Будь дузе дузе тихим! Я полюю на кволиків), також він відомий своїм фірмовим сміхом «huh-uh-uh-uh-uh-uh-uh-uh».

Найпопулярніші мультфільми за участю Елмера Фадда — шедевр Чака Джонса Що за опера, док? (один з небагатьох випадків, коли Фадд перемагав Багза Банні), Севільський кролик і Трилогія про полювання із серії Кроликовий сезон/Качиний сезон.

Походження[ред. | ред. код]

Розумник — перший постійний персонаж у створеній Леоном Шлезингером серії Веселі Мелодії (англ. Merrie Melodies), хоча деякі персонажі і повторювались декілька разів (Фоксі, Гупі і Піггі). В 1937 році Текс Ейвері ввів нового персонажа в серії коротких мультфільмів "Розумник знов повертається". Розумник спочатку був зображений з носом картоплею, яйцеподібною головою (звідси і пішло прізвисько — «Яйцеголовий» чи «Розумник»), і в ексцентричному одязі. Озвучував його Денні Вебб.

Для мультфільму Небезпечний Ден МакФу 1939 року спеціально найняли нового актора, Артура К. Брайана, щоб озвучити персонажа-собаку. Ними був вигаданий дуже відомий зараз голос, котрий пізніше почали використовувати для Елмера Фадда. Саме з тих пір він став головним антагоністом в більшості мультфільмів про Багза Банні, поклавши початок однієї з найвідоміших історій суперництва в американському кіно.

За сезон 1941—1942 зовнішній вигляд Елмера був замінений, але усього на п'ять мультфільмів — "Кролячі проблеми" (англ. Wabbit Twouble), "Кролик-везунчик" (англ. The Wacky Wabbit), "Кролик, котрий встиг до обіду" (англ. The Wabbit Who Came to Supper), "Як щодо прикупити облігацій?"[1] (англ. Any Bonds Today?) і "Свіжий заєць" (англ. Fresh Hare). Він погладшав, отримав пивний животик і став схожий на актора Артура К. Брайана, котрий його озвучував. Але глядачі не сприйняли товстого Фадда, так що в кінцевому рахунку його «струнка» версія повернулась і залишилась назавжди.

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Looney Tunes і Merrie Melodies Шаблон:Мультфільми і комікси Warner Bros.