Жирова тканина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жирова тканина
Зображення
Розвиток анатомічної структури adipose tissue developmentd
CMNS: Жирова тканина у Вікісховищі
Скупчення жирових клітин. Забарвлення за Романовським, 1000х.

Жирова́ ткани́на — різновид сполучної тканини тваринних організмів, яка утворюється з мезенхіми і складається з жирових клітин.

Зріз білої жирової тканини в парафіні.

Структура[ред. | ред. код]

Майже всю жирову клітину, специфічна функція якої — накопичення та обмін жиру, заповнює жирова крапля, яку оточує обідок цитоплазми з витісненими на периферію ядром.[джерело?] У хребетних жирова тканина розміщується зазвичай під шкірою (підшкірна клітковина), в сальнику, між органами, утворюючи м'які пружні прокладки.

Окремий підвид жирової тканини — підшкірна жирова клітковина[1].

Функції[ред. | ред. код]

Основне фізіологічне значення жирової тканини: вона несе функцію енергетичного депо організму (при голодуванні кількість жиру в клітинах зменшується, при посиленому харчуванні збільшується) і оберігає його від втрати тепла. У водяних ссавців, які живуть в холодних водах Арктики й Антарктики, шар підшкірної жирової клітковини досягає значної товщини (у деяких китів до 50 см).

Не менш важливою є ендокринна функція, особливо у людей.

Надмірний розвиток жирової тканини у людини призводить до ожиріння.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Черкасов В.Г., В. Г. Бобрик І. І., Гумінський Ю. Й., Ковальчук О. І. (2010). Міжнародна анатомічна термінологія (PDF). Вінниця: Нова Книга. с. 77 (А04.5.02.024). ISBN 978-966-382-214-3. Процитовано 3 грудня 2023.

Література[ред. | ред. код]