Жорсткошерстий фокстер'єр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жорсткошерстий фокстер'єр right-center
Foxterrier im Wald (Winter).jpg
Походження Велика Британія Велика Британія
Характеристики
Висота до 39 см
Вага Пси: близько 8 кг
Суки: близько 7 кг
Класифікація МКФ:
FCI 169
Стандарти породи
FCI [3 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Жорсткоше́рстий фокстер'є́р (англ. Wire Fox Terrier) — порода мисливських собак. Точних свідчень про час походження породи немає, відоме лише те, що порода гладкошерстих фокстер'єрів є старшою за жорсткошерстих.

Одні дослідники вважають, що ця порода була виведена в другій половині XIX ст. Інші вважають, що в першій половині того ж сторіччя, ще за одними свідченнями перші представники фокстер'єрів з'явилися ще у XVI ст. Однак офіційно визнаними жорсткошерсті фокстер'єри були у 1876 році (гладкошерсті 1862 року).

Історія породи[ред.ред. код]

Жорсткошерстий фокстер'єр був виведений шляхом схрещення біглів, бультер'єрів та білих тер'єрів. Найбільш ймовірні прабатьки нинішньої породи були вже вимерлі сьогодні жорсткошерсті тер'єри.

Обоє фокстер'єрів (і гладкошерстий, і жорсткошерстий) були виведені спеціально для полювання на лисиць (звідки й пішла така назва породи), а також на кабанів, кролів та борсуків.

1876 року жорсткошерсті фокстер'єри були визнані як окрема порода собак, в тому ж році був заснований клуб любителів фокстер'єрів.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Жорсткошерстий фокстер'єр відрізняється від гладкошерстого лише довжиною шерсті та фактурою. Голова собаки довга, морда вкрита жорсткою шерстю, а також вусами і бородою. Очі темні та круглі. Щелепа тварини сильна. Лапи у фокстер'єра прямі. Хвіст піднятий догори.

Характер[ред.ред. код]

Собака надзвичайно весела, витривала, компанійська, але з незалежним норовом. Має чудові сторожеві якості, полюбляє прогулянки на свіжому повітрі. Недоліками жорсткошерстого фокстер'єра є агресивність до собак інших порід, неслухняність та часте розривання землі.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Тигр Це незавершена стаття із зоології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.