Бігль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бігль
Походження Велика Британія Велика Британія
Характеристики
Зріст 33–40 см
Вага 8–16 кг
Класифікація МКФ:
FCI 161
Стандарти породи
FCI [6 стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)


Бігль (англ. beagle) — порода собак малого та середнього розміру. Належить до Групи гончаків, та має вигляд, схожий на фоксхаунд, але менший за розміром, з коротшими лапами та довшими й м'якшими вухами. Біглі є гончаками, і відбиралися здебільшого для полювання за зайцем, кролем та іншими дрібними тваринами. Вони мають гострий нюх і сильний інстинкт стеження, що також дозволяє залучати їх, як детекторів забороненої для імпорту сільгосппродукції та харчових продуктів по всьому світі. Окрім цього ці собаки популярні в ролі домашніх тварин через їх невеликий розмір, м'який характер та відсутність успадкованих проблем зі здоров'ям. Легко та швидко знаходить спільну мову з дітьми та дорослими.

Історія походження[ред. | ред. код]

Бігль — дуже давня порода собак. Він здавна використовувався власне як мисливський пес, що гуртом гонить звіра, сповіщаючи про це власнику гучним гавкотом. До перших згадок про біглів відноситься опис грецького письменника й історика Ксенофонта, датований IV століттям до н. е. Існує декілька версій походження сучасної назви породи. За однією версією, назва походить від кельтського «beag», що означає «маленький». За іншою — від французького «begueule», що означає «крик». Однозначною візитівкою біглів є саме дзвінкий гавкіт. Цих собак також іноді називають «singing beagles» — «співучими біглями». Серед мисливців усіх епох завжди особливо цінувалося вміння підібрати зграю біглів у вигляді хору, в якому б перегукувалися низькі і високі голоси.[1]

Експеримент з клонуванням[ред. | ред. код]

Пес породи Бігль, на ім'я Лун Лун став першим собакою, якого вивели клонуванням з соматичної клітини шляхом генетичного нокауту[en] у Китаї[2].

Бігль клуб[ред. | ред. код]

У 1890 році був створений «Бігль клуб», учасники якого почали розводити біглів для показу на виставках та участі у спортивних змаганнях. У 1895 році в «Бігль клубі» був затверджений перший стандарт породи, а через два роки відбулася перша моновиставка. 71 рік поспіль «Бігль клуб» був єдиною організацією у світі, яка представляла цю породу.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Бігль. Архів оригіналу за 19 квітня 2017. Процитовано 18 квітня 2017. 
  2. У Китаї вивели першу клоновану ГМО-собаку. УНІАН. 7.06.2017. Архів оригіналу за 14 лютого 2022. Процитовано 7.06.2017. 

Посилання[ред. | ред. код]