Бігль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бігль right-center
Beagle 600.jpg
Походження Велика Британія
Характеристики
Висота 33–40 см
Вага 8–16 кг
Класифікація МКФ:
FCI 161
Стандарти породи
FCI [6 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Бігль (англ. Beagle) — порода собак малого та середнього розміру. Належить до Групи гончаків, та має вигляд, схожий на фоксхаунд, але менше за розміром, з коротшими лапами та довшими і м’якшими вухами. Біглі є гончаками , і відбиралися здебільшого для полювання за зайцем, кроликом та іншими дрібними тваринами. Вони мають гострий нюх і сильний інстинкт стеження, що також дозволяє залучати їх, як детекторів забороненої для імпорту сільгосппродукції та харчових продуктів по всьому світі. Окрім цього ці собаки популярні в ролі домашніх тварин через їх невеликий розмір, м’який характер та відсутність успадкованих проблем зі здоров’ям.

Історія походження[ред.ред. код]

Бігль - дуже давня порода собак. Він здавна використовувався власне як мисливський пес, що гуртом гонить звіра, сповіщаючи про це власнику гучним гавкотом. До перших згадок про біглів відноситься опис грецького письменника й історика Ксенофонта, датований IV століттям до н. е. Існує декілька версій походження сучасної назви породи. За однією версією, назва походить від кельтського "beag", що означає "маленький". За іншою - від французького "begueule", що означає "крик". Однозначною візитівкою біглів є саме дзвінкий гавкіт. Цих собак також іноді називають "singing beagles" - "співучими біглями". Серед мисливців усіх епох завжди особливо цінувалося вміння підібрати зграю біглів у вигляді хору, в якому б перегукувалися низькі і високі голоси.

Розплідники України[ред.ред. код]

Розплідник собак - це місце, де розводять певну породу собак.

Розплідник біглів Fruity Pet - м. Миколаїв

Розплідник біглів Barstail - м.Київ

Посилання[ред.ред. код]

beagle.net.ua - найбільший в Україні форум про породу, що об'єднує власників біглів. [1] - Бигль.У 1890 році був створений "Бігль-клуб", учасники якого почали розводити біглів для показу на виставках та участі у спортивних змаганнях. У 1895 році в "Бігль-клубі" був затверджений перший стандарт породи, а через два роки відбулася перша моновиставка. 71 рік поспіль "Бігль-клуб" був єдиною організацією в світі, яка представляла цю породу.