Загублені землі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Загублені (втрачені) землі - загальна назва континентів, островів або інших регіонів, які могли існувати у передісторії, але з тих пір зникли в результаті катастрофічних геологічних явищ або повільного підвищення рівня моря з моменту закінчення останнього льодовикового періоду. Втрачені землі, де вони існували, як передбачається, занурилися в море (океани), залишивши після себе лише декілька слідів чи просто легенди і міфи. Цей термін може також поширюватися на міфологічні землі в цілому, на підземні цивілізації або навіть цілі планети.

Класифікація таких втрачених земель як континенти, острови або інші регіони в деяких випадках суб'єктивна. Наприклад, «Атлантида» описується по-різному - або як «Втрачений острів» або «Загублений континент».

Теоретично втрачені землі можуть залишати сліди в міфології, філософії або в наукових теоріях, таких як теорії катастроф у геології.

Міфологічні землі[ред.ред. код]

Відомі затоплені землі[ред.ред. код]

Хоча існування втрачених континентів, вказані вище, здебільшого в суспільстві згадуються в міфічному сенсі, є кілька місць на Землі, що колись були сушею, але в наш час[Коли?] занурені в море.

Література[ред.ред. код]

  • L. Sprague de Camp and Willy Ley, Lands Beyond, Rinehart & Co., New York, 1952.
  • L. Sprague de Camp, Lost Continents: The Atlantis Theme in History, Science, and Literature, Dover Publications, 1970.
  • Raymond H. Ramsay, No Longer on the Map: Discovering Places that Never Were, Ballantine, 1972.