Лемурія (континент)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Лемурії на тлі сучасних континентів: червоним — показана Лемурія, синім — залишки Гіпербореї (з книги Вільяма Скот-Еліота «Лемурія — зниклий континент»).

Лемурія, Му, Хітіда — гіпотетичний затонулий континент в Індійському океані. Назва континенту пов'язана з ім'ям мадагаскарських приматів лемурів, які більше ніде не зустрічаються, крім островів цього океану. Звідси був зроблений висновок, що острови, зокрема Мадагаскар, є частиною затонулого континенту. При цьому корінне населення острова антропологічно ближче до жителів Індонезії, ніж до африканських негроїдів. Гіпотезу про існування Лемурії вперше висунув в 1864 році зоолог Ф. Склейтер, щоб напряму перевести з Африки до Індії лемурів. Один із засновників діалектичного матеріалізму — Фрідріх Енгельс — у творі «Діалектика природи» припускав, що проміжна ланка еволюції між мавпою і людиною мешкала на затонулому континенті.

Лемурія в міфології[ред.ред. код]

В індійській міфології є відомості про затонулі в Індійському океані міста, якими правили або демони (Тріпура), або Крішна (Дварака) і Шива. Дварака, столиця Ядавів (племені Крішни), була створена за одну ніч за наказом Крішни, коли він вирішив залишити Матхуру, колишню столицю. Двараку поглинув океан через сім днів після відходу Крішни з цього світу.

Лемурія в езотериці[ред.ред. код]

Олена Блаватська запропонувала свою версію походження Лемурії. Вона припустила, що жителі Лемурії були «предковою расою» людства. Філософ Рудольф Штайнер стверджував, що таємне сховище історії всесвіту — «Хроніки Акаші» — також називають жителів Лемурії предками людей. Блаватська в «Таємній доктрині» вказує на континент Лемурія (Му), який був задовго до Атлантиди знищений вогнем, а не водою. Останній острів — залишок Атлантиди за словами Блаватської справді був знищений потопом 12 тисяч років тому, а більша частина задовго до цього в результаті зміни вигляду Землі, зокрема численних землетрусів. Причиною цих змін було збільшення Землі в діаметрі.

Сучасні уявлення[ред.ред. код]

За сучасними уявленнями єдиний континент, який об'єднував Австралію, Африку, Антарктиду, Південну Америку, півострів Індостан і острів Мадагаскар, справді існував в кінці палеозою і отримав назву Гондвана. Її зникнення, точніше, розколювання, пояснюють континентальним дрейфом. Починаючи з мезозою величезний континент став розпадатися на окремі частини, деякі з яких знаходилися в нинішньому Індійському океані.

Джерела[ред.ред. код]