Зальцбурзький фестиваль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зальцбурзький фестиваль
Salzburger Festspiele
Дати літо
Місце проведення Зальцбург, Австрія
Країна  Австрія
Роки існування 1877—понині
Відкрито 1920
salzburgerfestspiele.at(нім.)(англ.)

Зальцбурзький фестиваль (нім. Salzburger Festspiele) — щорічний літній музичний фестиваль в Зальцбурзі (Австрія), у програму якого входять нарівні з концертами також оперні вистави.

Історія[ред. | ред. код]

Започаткований у 1877, регулярно проходить з 1920 року. Для розвитку фестивалю багато зробили письменник Гуго фон Гофмансталь, композитор Ріхард Штраус, режисер Макс Рейнгардт, декоратор Альфред Роллер, директор Віденської опери Франц Шальк, письменниця і журналістка Берта Цукеркандль-Шепс та інші. Спочатку в програму фестивалю входили камерні й симфонічні концерти, в 1922 році були поставлені чотири опери В. А. Моцарта. Спочатку в репертуарі були твору переважно австро-німецьких композиторів, у наступні роки в програму були включені твори інших авторів, здійснені багато світових прем'єрів.

У фестивалі брали участь видатні диригенти XX століття: Артуро Тосканіні, Бруно Вальтер, Вільгельм Фуртвенглер, Герберт фон Караян та інші. З 1967 року в Зальцбурзі також проводяться великодні фестивалі, організовані Караяном. Спектаклі й концерти проходять у Великому фестивальному палаці та на інших майданчиках.

Серед постановок фестивалю останніх років — такі опери як «Жінка без тіні» Р. Штрауса (1992), «Пригоди гульвіса» Стравінського (1994), «Великий мрець» Лігеті (1997).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]