Замостя (Вінниця)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Замостя — місцевість у Вінниці, назва якої дала ім'я утвореному 1972 року Замостянському району міста.

Вперше ця назва згадується в XVI столітті як назва маєтку старости Струса — дворець Замостьє. Маєток був побудований навпроти Нового міста поблизу мосту через Південний Буг. З часом це землеволодіння розширилося і в другій половині XVIII ст. воно вже мало вигляд містечка. Розбудові цього містечка сприяло скасування кріпосного права 1861 року та побудова залізничного вокзалу поблизу Вінниці.

1864 року тут народився визначний письменник Михайло Коцюбинський; його батьківська хата збереглася донині, тепер тут міститься музей письменника.

Замостя стало промисловою частиною міста: тут містилися потужні заводи: агрегатний (майстерні започатковані у кінці XIX ст.), хімічний (початок XX ст.), підшипниковий, радіоламповий. Ці підприємства припинили своє існування із крахом соціалістичної економіки.

Сьогоднішній масив Замостя прийнято поділяти на Ближнє та Дальнє. Ближнє Замостя — це масив, що розташований від вулиці В’ячеслава Чорновола, далі по Стрілецькій аж до вулиці Батозька, а Дальнє Замостя — від вулиці В’ячеслава Чорновола до вулиці Сергія Зулінського.

Джерела[ред. | ред. код]

Дивись також[ред. | ред. код]