Довідка:Файли

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У Вікіпедії вітається розміщення медіа-файлів (зображень, звуків, відео) у статтях. Щоб прикрасити статтю яскравою картинкою або докладною схемою, файли необхідно заздалегідь зберегти:

Перед завантаженням файлу до проєктів Фонду Вікімедіа ознайомтеся, будь ласка, зі сторінкою Вікіпедія:Ліцензування зображень.

Як використовувати медіа-файли в статтях

[ред. | ред. код]
Відео: як ілюструвати статті?

Для публікації в статті зображення, що зберігається в українській Вікіпедії чи у Вікісховищі, скористайтеся формою [[Файл:Назва файлу]] (наприклад, [[Файл:Example.jpg]]). Ви також можете довільно задавати розмір, розташування та рамку зображення. Детальні інструкції щодо цього подані на сторінці Довідка:Розширений синтаксис зображень.

Для публікації звуку або відео скористайтеся формою [[Файл:Назва файлу|Опис файлу]] (наприклад, [[Файл:Example.ogg|Приклад звуку]]) або шаблонами {{звук}}, {{audio}} та іншими (див. нижче про завантаження звуків та завантаження відео).

Якщо ви бажаєте використати зображення, звуки або відео з зовнішніх джерел, завантажте їх до Вікісховища або українського розділу Вікіпедії (детальніше: Вікіпедія:Завантаження зображень, Довідка:Завантаження звуків). Це стосується також медіа-файлів, що зберігаються в іншомовних проєктах Вікіпедії, але відсутні у Вікісховищі. При завантаженні обов'язково категоризуйте та докладно описуйте ваші файли.

Як включити в текст зображення з зовнішнього вебсайту

[ред. | ред. код]

Зовнішні зображення не можуть бути включені в текст статей української Вікіпедії безпосередньо: ця опція деактивована, щоб запобігти вандалізму та «викрадення смуги пропускання» з інших сайтів. Для невільних зображень, що не можуть бути завантажені до Вікіпедії з огляду на дотримання авторських прав, але потрібні для ілюстрації статей, використовуйте шаблон {{external media}}.

Часті запитання

[ред. | ред. код]

Не можу додати деякі зображення, які є в англійській або іншій Вікіпедії, але чомусь відсутні в українській.

Деякі зображення завантажені до іншомовних розділів Вікіпедії локально. Для доступності зображень у всіх проєктах вони (з урахуванням ліцензування) мають бути завантажені до Вікісховища або локально до українського розділу Вікіпедії через службову сторінку Спеціальні:Завантаження.
Довідник «Ілюструємо Вікіпедію»

Як завантажити файли

[ред. | ред. код]
  1. Перед завантаженням файлу перевірте, чи не існує такого ж або подібного файлу у Вікісховищі.
  2. Якщо файл є вашою власною роботою або ви впевнені, що він доступний під вільною ліцензією, завантажте його до Вікісховища.
  3. Якщо файл є невільним, але можливе його добропорядне використання, ви можете завантажити його через службову сторінку Спеціальна:Завантаження або за допомогою Майстра завантаження файлів (див. посилання Завантажити файл на панелі інструментів ліворуч).
  4. Завантажувати файли до Вікісховища може будь-який користувач будь-якого мовного розділу Вікіпедії. Для цього слід перейти до Майстра завантажень. Завантажувати можна як файли, виготовлені власноруч, так і файли, які не потребують підтвердження авторських прав.
  5. Для посилання на завантажений файл скористайтеся формою [[Файл:НАЗВА|міні|ліворуч/праворуч|___пкс|Пояснювальний текст]], вписавши після слова Файл: оригінальну назву файла.

Розширений синтаксис зображень

[ред. | ред. код]

Розширений синтаксис зображень дозволяє:

Завантаження звуків

[ред. | ред. код]

У проєктах Вікімедіа дозволено завантажувати звуки виключно у форматі Ogg Vorbis. Якщо звук, який ви хочете розмістити в проєкті, записаний в іншому форматі — наприклад, MP3, — вам слід його перекодувати.

В українській Вікіпедії існують різноманітні шаблони для вставки звукових фрагментів у статтю, зокрема:

Завантаження відео

[ред. | ред. код]

У проєктах Вікімедіа дозволено завантажувати звуки виключно у форматі Ogg Theora. Якщо відео, яке ви хочете розмістити в проєкті, записане в іншому форматі — наприклад MP4, — вам слід його перекодувати.

Оформлення галереї медіафайлів

[ред. | ред. код]
Докладніше: Довідка:Тег Gallery

Див. також

[ред. | ред. код]