Значок бойового піхотинця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Значок бойового піхотинця

Значок бойового піхотинця (англ. Combat Infantryman Badge; CIB) — нагрудний знак Армії США, який вручається військовослужбовцям, які брали безпосередню участь у бойових діях.

Вручення

[ред. | ред. код]

Значок був введений міністерством оборони США 27 жовтня 1943 року як заохочення для солдатів і офіцерів піхотироду військ, що грає ключову роль у бойових діях на суші і зазнає найбільших втрат. Він вручається військовослужбовцям у званні полковника або нижче, що мають військову спеціальність піхотинця і в цій якості брали безпосередню участь у боях з силами противника. З 20 грудня 1989 року (дата початку операції «Справедлива справа» в Панамі) значок вручається також військовослужбовцям сил спеціальних операцій. Він не надає власнику будь-яких пільг, але користується великою повагою в Армії США.

Значок може видаватися за участь у наступних війнах, конфліктах і операціях (у дужках вказується період, на які поширюється нагородження)[1]:

На даний момент встановлено чотири періоди, за кожен з яких може бути виданий окремий значок:

  1. Друга світова війна
  2. Корейська війна
  3. В'єтнамська війна і всі наступні конфлікти аж до миротворчої операції в Сомалі
  4. Війни в Іраку і Афганістані.

Якщо військовослужбовець брав участь у конфліктах двох періодів, то технічно він отримує не два значки, а один значок відповідного дизайну. Всього були розроблені дизайни значка для восьми періодів, з яких, як зазначено вище, до теперішнього часу введено лише чотири. На практиці випадки вручення значка за чотири періоду не відомі і є вкрай малоймовірними, а за три періоди значок отримали менше ніж 300 осіб[2].

Дизайн

[ред. | ред. код]

Значок являє собою срібну табличку розмірами 3x1 дюйм (7,62x2,54 см), покритий блакитною емаллю (блакитний — колір піхоти). На ній знаходиться срібний мушкет Спрінгфілд зразка 1795 року. До таблички прикріплений срібний вінок з дубового листя.

Повторне та подальші вручення відзначаються відповідним числом срібних зірок у верхній частині значка.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. COMBAT INFANTRYMAN BADGES. Архів оригіналу за 8 червня 2009. Процитовано 18 липня 2016.
  2. ARMY INFANTRY COMBAT 3RD AWARD BADGE. Архів оригіналу за 5 квітня 2014. Процитовано 18 липня 2016.