Міністерство оборони США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство оборони США
англ. United States Department of Defense
Печатка міністерства

Пентагон — головний будинок Міністерства оборони США
Загальна інформація
КраїнаСША США
Дата створення18 вересня 1947
Попередні відомстваВійськове міністерство США
Керівництво діяльністю здійснюєUnited States Army seal Федеральний уряд США
Штаб-квартираПентагон
38°52′16″ пн. ш. 77°03′21″ зх. д. / 38.87111° пн. ш. 77.05583° зх. д. / 38.87111; -77.05583
Кількість співробітників
  • 742 000 (цивільних)
  • 1 300 000 (військовослужбовці)
  • 826 000 (Національна гвардія та резерв)
Річний бюджет496 100 000 000 $[1][2]
міністр оборони СШАЛлойд Остін
Підвідомчі органиНаціональний військовий медичний центр імені Волтера Ріда, United States Army Medical Research Institute of Infectious Diseasesd, United States Military Entrance Processing Commandd, Міністерство військово-морських сил США, Міністерство армії США, Корпус інженерів армії США[3], Розвідувальне управління Міністерства оборони США, Агентство зі скорочення військової загрози міністерства оборони США, Повітряні сили США, Defense Logistics Agencyd, Cyber Defense Agencyd, Національне агентство геопросторової розвідки, Military Health Systemd, Агентство протиракетної оборони США, Defense Information Systems Agencyd, Defense Information Schoold, міністр армії США, Defense Security Cooperation Agencyd, Офіс міністра оборони США, Defense Human Resources Activityd, Defense Technical Information Centerd, Агентство національної безпеки, Assistant Secretary of Defense for Health Affairsd, Joint Interoperability Test Commandd, Defense & Veterans Center for Integrative Pain Managementd, Office of the Inspector General, U.S. Department of Defensed, Defense Counterintelligence and Security Agencyd, Defense Mapping Agencyd[4], Defense Legal Services Agencyd, Office of the General Counsel of the Department of Defensed, Defense Commissary Agencyd, Defense Nuclear Agencyd[5], Міністерство військово-повітряних сил США, Об'єднаний комітет начальників штабів США, United States Hydrographic Officed, Об'єднане Командування Збройних сил США і Armed Forces Security Agencyd[6]
defense.gov
Мапа
Структура керівництва національної обороною США
Зони відповідальності Об'єднаних Командувань збройних сил США

Міністе́рство оборо́ни США (англ. United States Department of Defense — DOD та інколи називають Департамент оборони англ. Defense Department) — федеральний виконавчий департамент (міністерство) в уряді США, що керує, відповідно до 10-го розділу Кодексу США, координацією і управлінням усіма відомствами та функціями уряду США у військової області та питаннях національної безпеки. Базується в Пентагоні, штат Вірджинія. Очолює міністерство міністр оборони. З 22 січня 2021 року посаду обіймає Ллойд Остін.

Загальна структура

[ред. | ред. код]

Основним місцем розміщення міністерства оборони США є Пентагон — комплекс будівель у безпосередній близькості від округу Колумбія і три основні міністерства (департаменту) — міністерство армії, міністерство військово-морських сил (Department of the Navy) та міністерство Повітряних сил (Department of the Air Force).

Серед численних агентств, відомств, управлінь (служб) підлеглих безпосередньо міністерству оборони:

Міністерство також має в своєму відомстві декількома об'єднаних військових навчальних закладів, у тому числі Національний воєнний коледж.

Історія

[ред. | ред. код]

Протягом 1945 року, виходячи з досвіду Другої світової війни керівництвом Армії, військово-морських сил та Об'єднаним комітетом Начальників Штабів були запропоновані спеціальні плани по організації колегіального органу управління збройними силами — міністерства оборони країни. У спеціальному посланні Конгресу 19 грудня 1945, Президент США Гаррі Трумен запропонував створення об'єднаного Міністерства Національної Оборони. Пропозиція вперше була розглянута Конгресом в квітні 1946, але до липня 1946 вона не мала серйозних успіхів, через те, що існувала протидія з боку комітету з військово-морських справ, який був категорично проти зосередження усієй повноти влади над військовими в руках одного керівного органу управління. Трумен надіслав ще одне послання з новим законопроєктом у лютому 1947, і після довгих дебатів та внесення певних поправок урешті-решт Конгрес затвердив закон про створення міністерства оборони США.

26 липня 1947 року Гаррі Трумен підписує «Закон про національну безпеку 1947», в якому наказує національному військовому відомству (National Military Establishment) приступити до роботи 18 вересня 1947 року, а на день пізніше першим міністром оборони США  — секретарем оборони призначається колишній міністр військово-морських сил Джеймс Форрестол. Нове відомство замінило військовий департамент, якій існував з 1789, та об'єдналося з міністерством військово-морських сил (засновано в 1798; формально з 1780, з моменту створення Адміралтейської комісії).

Міністерство Повітряних сил створюється тоді ж, 1947 року. Американські Повітряні сили до цього належали до військового міністерства.

Але незабаром, через те, що відомство мало украй неприємну абревіатуру (National Military Establishment — NME — схоже по вимові із словом «Enemy» — ворог), його вирішили перейменувати. 10 серпня 1949 року національне військове відомство перейменували на міністерство оборони, і міністр додатково отримував владу над військовими відомствами армії, військово-морських і військово-повітряних сил. Корпус морської піхоти США залишався, як окремий вид Збройних сил у складі міністерства військово-морських сил та Берегова охорона США залишалася у відомстві міністерства фінансів США (з 2001 — у складі міністерства національної безпеки), у готовності на випадок війни перепідпорядкуватися міністерству ВМС (як це було під час обох світових воєн).

Перед створенням міністерства оборони Збройні сили США були поділені проміж різними відомствами й в країни не існувало єдиного органу управління.

Організаційна структура

[ред. | ред. код]

Загальні дані

[ред. | ред. код]

Міністерство здійснює керівництво армією, військово-морськими силами, повітряними силами та корпусом Морської піхоти, а також небойовими відомствами, такими як Агентство національної безпеки та Розвідувальне управління міністерства оборони США.

Бюджет міністерства оборони становить приблизно 439 мільярдів доларів (приблизно $1,600 на людину) станом на 2007, це не включаючи додаткових десятків мільярдів доларів, що виділяються Конгресом з року в рік на додаткові програми, які стосуються оборони, наприклад ведення війни в Іраку. Це також не включає витрати уряду на міністерство енергетики в області досліджень ядерної зброї, які фінансуються окремими статтями.

Структура міністерства оборони визначена в законі Голдуотера-Никольса від 1986 року. У цьому законі розписаний порядок управління вищих чинів Збройних сил США.

Верховним головнокомандувачем Збройними силами США є президент США, потім слідує міністр оборони, потім регіональні командири (один або декілька) які командують військами в увірених їм Об'єднаних регіональних Командуваннях.

Структура

[ред. | ред. код]
Структура Міністерства оборони США

Міністр оборони США

Див. також

[ред. | ред. код]

Відео

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]