Зникнення Меделейн Мак-Канн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

3 травня 2007 року, у португальській туристичній області Алгарве, у місцевості Прая-да-Луж (муніципалітет Лагуш), з туристичного комплексу «Ocean Club» була викрадена чотирьохрічна Меделейн Мак-Канн (англ. Madeleine McCann), донька британської родини медиків, які разом з трьома дітьми приїхали в Алгарве відпочивати. Спочатку португальська поліція вважала, що вона просто заблукала, але далі стало відомо, що її викрали.

Зникнення[ред.ред. код]

Туристичний комплекс «Ocean Club», з якого зникла Меделейн Мак-Канн

Меделейн зникла з квартири, де зупинилась її сім'я, ввечері третього травня, в той час як її батьки вечеряли в ресторані неподалік. Близько 21:24 Кейт та Геррі Мак-Канн повернувшись із ресторану, застали тільки порожню постіль. Двері й вікно в номері були відкриті. О 22:00 батьки подзвонили в поліцію й до 04:30 поліція сповістила всі аеропорти в Португалії й Іспанії.

Розслідування[ред.ред. код]

  • 6 травня — поліцейські патрулі із собаками шукають дівчинку й вважають, що дитина усе ще жива.

Із Британії прилітають експерти для допомоги родині Мак-Каннів.

  • 13 травня — португальська поліція визнає, що в неї немає підозрюваних.
  • 14 травня — британський громадянин, Роберт Мюрат (Robert Murat), який живе неподалік від туристичного комплексу «Ocean Club» був затриманий поліцією, допитаний, офіційно названий підслідним та випущений під підписку про невиїзд з країни (мусить відмічатися у поліції 1 раз у п'ять днів). Поліція пояснює рішення не заарештовувати Мюрата браком доказів того, що злочин скоїв саме він.
  • 16 травня — поліція міста Портімау, о 07:30 ранку затримала громадянина Росії, Сергія Малинку, який після кількагодинного допиту, що тривав з 17:30, був відпущений з поліцейського офісу о 02:40 ранку 17 травня, як свідка. Кримінальна поліція (порт. Polícia Judiciária) вилучила у росіянина два комп'ютери та ще певну кількість матеріалів. Будиночок, де росіянин мешкає разом із батьками, знаходиться на відстані 500 — 600 метрів від туристичного комплексу «Ocean Club», звідки була викрадена Меделейн.
  • 7 вересня — португальська судова поліція офіційно оголосила батьків Меделейн Мак-Канн, Кетрін та Геррі Мак-Канн підозрюваними у смерті власної доньки. За версією поліції, смерть Меделейн настала у номері туристичного комплексу «Ocean Club». Поліція вважає, що смерть була ненавмисна, з наступним захованням тіла батьками.
  • 9 вересня — португальська поліція дозволяє родині Мак-Канн повернутися до Англії, де родина перебуває зараз.

Меделейн Мак-Канн: рік потому

  • 23 травня 2008 року — виповнилося рік по тому, як у Португалії, в Алгарве, пропала маленька Меделейн Мак-Канн. Що змінилося за цей рік?

Дівчина до сих пір не знайдена. Батьки Меделейн офіційно є підозрюваними у смерті власної доньки. Гонсалу Амарал (порт. Gonçalo Amaral), головний слідчий Кримінальної поліції у цьому процесі, був усунений від розслідування (після того, як в одному інтерв'ю звинуватив Скотланд Ярд у нелегальному захисті британських підданих) та пішов на пенсію. Готує до випуску книгу «Правда Брехні» (порт. Verdade da mentira). Роберт Мюрат – британський громадянин, названий підслідним та випущений під підписку про невиїзд з країни, більше не може знайти роботу, його сайт, що торгував нерухомістю закрився. Мюрат знайшов у двох своїх машинах заховані системи GPS, які передав Кримінальній поліції на розслідування. Громадянину Росії, Сергію Малінкє спалили машину «Ауді» та написали біля хати «Говори!» (порт. Fala!).

Посилання[ред.ред. код]