Зоопарк (Маріуполь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парк дикої природи
Відкритий 2016
Адреса Парк імені Гурова, Маріуполь, Україна
Площа 3,5 га

Зоопарк (Маріуполь) або Парк дикої природи — зоопарк, створений у місті Маріуполь.

Історія[ред. | ред. код]

Маріуполь давно виношував ідею створення власного зоопарку, як і ідею створення місцевої картинної галереї. Художній музей у місті намагалися створити ще 1914 року[1]. Актив Товариства художників імені Архипа Куїджі надіслав того року міській Думі листа з пропозицією передати місту, батьківщині художника, десять картин[2]. Але тоді не склалося. І художній музей імені Куїнджі заснували у місті майже через сто років.

У Приморському районі недовго існував маріупольський акваріум «Меотіда». На жаль його існування припинили.

Зоопарку пощастило дещо більше. Він почався як приватна колекція тварин і птахів у селищі Сартана приблизно з 2009 року. Два роки зоопарк працював для дітлахів безкоштовно. У зв'язку із здорожченням кормів та утримання тварин вхід зробили за символічну платню[3]. У зв'язку із військовими діями, розпочатими Росією проти України і Маріуполя, виникла загроза загибелі тварин і навіть самої ідеї створення парку дикої природи у місті. Про популярність ідеї свідчили натовпи відвідувачів, коли у місто прибували пересувні звіринці.

Для створення зоопарку віддали частку території, що прилягає до річки Кальчик у парку імені Гурова. Маріупольська міськрада виділила для розташування зоопарку територію площею три з половиною гектари[4]. Розташування слід визнати вдалим, позаяк поряд Кіровський масив та перетин транспортних шляхів, що дозволяє дістатися зоопарку з усіх районів міста. Для дітей обладнані дитячий майданчик, батути та атракціони.

В зоопарку вже розмістили птахів, серед котрих фазани, пелікани, павичі, голуби різних порід та чорні лебеді. Серед ссавців — олені, лані, віслюки, верблюди. Окрема ділянка — хижаки[5].


Див. також[ред. | ред. код]

Адреса[ред. | ред. код]

  • Металургів пр-т., Парк ім. Гурова, Кальміуський район. Працює без вихідних до 20.00.

телефон 098 218 0708

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]