Зоря Полин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Зоря Поли́н грец. αψίνθιον чи άψινθος — символічний образ із Біблії, з книги Об'явлення св. Йоана Богослова

Згадка в Біблії[ред.ред. код]

Зоря Полин згадується в Об. 8:10-11:

« І засурмив третій Ангол, і велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип. І спала вона на третину річок та на водні джерела. А ймення зорі тій Полин. І стала третина води, як полин, і багато з людей повмирали з води, бо згіркла вона... »

Історична інтерпретація[ред.ред. код]

Різні релігійні напрямки та діячі, зокрема адвентисти сьомого дня і теологи Метью Генрі і Джон Гілл, вважають вірші Одкровення Івана Богослова, символічним посиланням на колишні події в людській історії. Деякі перекладачі (Френсіс Д. Найкол)[1] вважають «Полин» армією гунів, на чолі з королем Аттілою, вказуючи на хронологічну консистенцію між часом написання пророцтва та нападами гунів в Європі. Інші вказують, що це символічне зображення Арія, імператора Костянтина, Оригена або аскетичного монаха Пелагія, який заперечував вчення про первородний гріх[2].

Наукова інтерпретація[ред.ред. код]

Існують псевдонаукові та наукові інтерпретації цього образу. Основною є теорія про наслідки зіткнення астероїда або комети із Землею — «велика зоря спала з неба». Ця теорія говорить про хімічні зміни в атмосфері через «тепловий шок» при падінні великого астероїда або комети, реакцію кисню та азоту в атмосфері, що може призвести до кислотних дощів. Кислотний дощ, як вважають деякі, відповідає біблійному опису гіркої води після падіння зорі Полин[3].

Альтернативні інтерпретації[ред.ред. код]

Комета Галлея 8 березня 1986 року

Деякі вчені вважають, що образ зірки Полин — символ гіркоти, що буде наповнювати світ у часи неспокою. Існує досить цікава теорія, що стосується безпосередньо України: відомо, що «чорнобиль» це синонім слова «полин». Чорнобилем у народі називають полин звичайний. Згідно з цією версією Чорнобильська катастрофа 1986 року й символізує зорю Полин — «велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип». Радіонукліди чорнобильського викиду забруднили поверхневі водні системи не лише в районах поруч із реактором, але й в інших регіонах Європи. Початкове забруднення води спочатку було викликано прямим випаданням радіонуклідів на поверхню річок і озер, й основну його частину складали такі радіонукліди, як 131I[4]. Існує думка, що Нострадамус у своєму вірші передбачив майбутню трагедію[5]:

Хвіст страшної комети зачепить Землю.
Люди, що втрачають волосся, шкіру й очі,
Прагнуть у безумному страху із дна Борисфену
Багато хто чекатиме ангелів з неба,
а прийдуть не ангели, а чорні хмари.
Прийде комета на Землю,
Зорю Одкровення несучи на хвості
та запалає земля страшним вогнем
і темний янгол вдарить у Хранилище Святості
ніби пекло вийде з Чотирьох Воріт!

Чорнобильська аварія відбулась через два тижні після того, як неподалік нашої планети пролетіла комета Галлея.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Nichol, Francis D (1957), The Seventh-day Adventist Bible Commentary, Volume 7, Revelation, p. 789, Review and Herald Publishing Association, Washington, D.C.
  2. Gill, John, Exposition of the Entire Bible
  3. Marshall Beeber. Scientific Scenario Of A Comet's Impact And The "Wormwood Star" Prophecy. The Messianic Literary Corner. Архів оригіналу за 2013-07-22. (англ.)
  4. Экологические последствия аварии на Чернобыльской АЭС и их преодоление: двадцатилетний опыт(рос.)
  5. [1]