З мандатом Хроноса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
З мандатом Хроноса
рос. С мандатом Хроноса
Жанр роман
Форма роман
Автор Андрій Гусєв
Мова російська
Написано 1994
Опубліковано 1995
Країна  Росія
Наступний твір Світ за Новіковим

«З мандатом Хроноса» (рос. С мандатом Хроноса) — роман-трилер російського письменника Андрія Гусєва, виданий в 1995 році.

Сюжет[ред. | ред. код]

Розпочинається все зі зйомок фільму, коли досвідчений метр радянського та російського кіно переймається зйомками прохідних епізодів в калузькій тьмуторокані. Далі заплановано виїзд на зйомки до Берліну. Вечері в готельному номері кіно метр ще раз перечитує сценарій. Сюжет якого такий. На початку 1990-х років в Росії завершувались часи так званої перебудови та невмілої конверсії. Сотні науково-дослідницьких інститутів «виплюнули» вже не потрібних співробітників. Головний герой Іван Журавльов – один із таких нереалізованих в пострадянському суспільстві фахівців. Він шукає для себе нові шляхи реалізації. Від престижної колись фізики його "перенесло" в журналістику. Згодом, використовуючи свої зв’язки він контактує з крупним підприємцем Борисом Йосиповичем Ситіним або Оссі, як називає його Іван. Ситін очолював правління акціонерного товариства «Хронос». Він переконує Журавльова, фізика за фахом, безпосередньо брати участь в справі на Захід рідкісного металу осмію. Цей випадок закінчується трагедією для Івана Журавльова – він гине внаслідок навмисно влаштованої авіакатастрофи.

Єдиною втіхою в короткому житті Івана Журавльова було його перше кохання до Настя. В їх стосунках було щось «з фільмів відомого Клода Лелуша, який всюди оспівував Чоловіка та Жінку, створених один для одного, незалежно від різних характеристик та обставин життя»[1].

Завершується сценарій епілогом, в якому кіно метр читає із здивуванням про свою участь у зйомках фільму за цим сценарієм. Майстер здивувався: не було раніше цих сторінок у сценарію[2][3].

Літературні особливості[ред. | ред. код]

Книга описує життя звичайної людини в Росії. Водночас це приклад того, як політики впливають на життя звичайного громадянина. Деякі частини роману мають містичну складову[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Послесловие Розы Горн к книге «С мандатом Хроноса». — М.: 1995
  2. а б Сергей Чураев «В литературу — без мандата», Российская газета «НМГ» № 6, 1996 г.
  3. About “With Chronos’ Permit” by Andrei E.Gusev, «Союз литераторов Москвы», 2018 (in Russian). [Архівовано 1 квітень 2018 у Wayback Machine.]

Посилання[ред. | ред. код]