Йоган ван дер Мей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Йоган ван дер Мей
Johan van der Mey
Johan (Jan) Melchior van der Mey
Vdmey.jpg
Йоган ван дер Мей
Народження 19 серпня 1878(1878-08-19)[1][2][3]Delfshaven[d], Rotterdam[d], Південна Голландія, Нідерланди
Смерть 6 червня 1949(1949-06-06) (70 років)Geulle[d], Meerssen[d], Лімбург, Нідерланди
Громадянство Нідерланди Нідерланди
Праця в містах Амстердам, Гаага
Архітектурний стиль Амстердамська школа
Найважливіші споруди див. тут
Містобудівні проекти Меркаторплейн (Амстердам)
Ідентифікатори і посилання
база даних Музею Орсе 107233
Йоган ван дер Мей у Вікісховищі?

Йоган ван дер Мей (нід. Johan van der Mey, повне ім'я — Йоган (Ян) Мельхіор ван дер Мей / нід. Johan (Jan) Melchior van der Mey; *19 серпня 1878, Дельфсгавен, Нідерланди6 червня 1949, Гелле, Нідерланди) — нідерландський архітектор, один із засновників архітектурного руху, відомого як «Амстердамська школа».

З творчості[ред.ред. код]

Від 1898 року Йоган ван дер Мей навчався в архітектора Едуарда Кейперса (небіж Пітера Кейперса), у майстерні якого працював з двома іншими основоположниками Амстердамської школиМішелем де Клерком і Пітом Крамером.

У 1906 році ван дер Мей здобув премію для перспективних молодих митців і був найнятий міською владою Амстердама як «радник з естетики». Цю посаду було запроваджено спеціально для здійснення злагодженої політики у галузі міської архітектури, адже роком раніше (1905) в Амстердамі вперше був прийнятий містобудівний кодекс. Саме перебуваючи на цій посаді Йоган ван дер Мей у 1912 році розробив дизайн фасаду Пальмової оранжереї в Амстердамському ботанічному саді (лат. Hortus Botanicus) Ортус Ботанікус).

У тому ж році ван дер Мей став основним архітектором великого кооперативного будинку, зведеного для 6 нідерландських судноплавних компаній «Схепвартгейс» («Будинок судноплавства», нід. Scheepvaarthuis). У проектуванні будівлі також брали участь його колеги де Клерк і Крамер, а також архітектор А.Д.М. ван Гендт (A.D.N. van Gendt), на якого була покладена інженерна сторона проекту, зокрема він займався розрахунками залізобетонних конструкцій будівлі.

Будинок судноплавства став вершиною у творчому доробку ван дер Мея. За проектами архітектора також були побудовані декілька мостів і житлових комплексів на півдні Амстердама і в районі площі Меркаторпляйн (нід. Mercatorplein). Крім того, ван дер Мей брав участь у проектуванні універсального магазину «Бейєнкорф» (нід. De Bijenkorf) у Гаазі (спільно з де Клерком і Крамером).

Галерея робіт[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Біографічний Портал Нідерландів — 2009.
d:Track:Q1868372
  • RKDartists
d:Track:Q17299517