Канадський Лісовий Корпус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Канадський лісовий корпус — адміністративна одиниця в канадських збройних силах[1]. Сформований під час Першої світової війни, деякі полки окрім адміністративно-підготовчих функцій використовувалися й в бойових діях. Кількісно становив понад 35 000 військовиків.

Заснування

[ред. | ред. код]

Лісовий корпус був створений під час Першої світової війни, коли було виявлена потреба, у величезній кількості деревини для використання на Західному фронті. Дощатий настил, переправи, деревина, ящики, укріплення траншейні, бліндажі, розчищення ділянок під аеродроми та інші цілі — все, це потребувало деревини, тому Британський уряд дійшов до висновку, що не було нікого більш досвідченого і найкваліфікованішого в Британській імперії для збору деревини, а ніж канадці. На початках всі роботи робили в Канаді та переправляли ліс до Англії, а вже згодом було вирішено використовувати канадців в Європі, на вирубках та розчищенню лісів у Великій Британії та Франції.

Деякі полки спочатку що були поблизу фронту перекваліфіковувалися в стрілецькі частини. Силами корпусу було побудовано аеродроми у Франції для постійно зростаючої кількості пілотів Королівських ВПС. Іноді, лісова піхота використовувалася, як трудова одиниця на лінії фронту з обов'язками: накопичення артилерійських боєприпасів, допомога у швидкому спорудженню залізничних і автомобільних шляхів чи ремонту наявних транспортних мереж, що були зруйновані в результаті нападу військ супротивника, або у наданні допомоги для евакуації поранених. У загальній складності близько 35 тисяч канадців служили в лісовому корпусі.

В часи Другої світової

[ред. | ред. код]

Опісля війни корпус був розформований й частина військовиків перевелася до інших підрозділів Канадської армії. З початком Другої Світової війни корпус знову було поновлено, задля уже визначених його допоміжних функцій в військових кампаніях.

Відомі військовики корпусу

[ред. | ред. код]
  • Коновал Пилип
  • художник Альфред Маннінґс[2] (Sir Alfred James Munnings) перебував в корпусі й написав відомі свої полотна в цей час під враженням від канадійських лісовиків-дереворубів

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Canadian Forestry Corps. Архів оригіналу за 11 листопада 2007. Процитовано 26 червня 2010.
  2. Leister Galleries: [Архівовано 11 серпня 2010 у Wayback Machine.] Munnings. [Архівовано 12 березня 2008 у Wayback Machine.]

Посилання

[ред. | ред. код]