Кантопоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Cantopop (кантопоп) кант. трад. 粤语 流行 音乐, спр. 粤 话 流行 音乐 , ютпхін: yut6 yu5 lau4 hang4 yan1 ngok6, кант.-укр.: ют'ю лаухон ямнгок — загальний термін для позначення популярної музики кантонською мовою (діалекті). Cantopop також називають HK-pop, "гонконзької популярною музикою. Кантонська популярна музика — це різновид китайської популярної музики, C-pop. На кантопоп впливає не лише власне китайська музика, але і багато міжнародних жанри, джаз, рок-н-рол, ритм-н-блюз, електронна музика, західна поп-музика та інші. Тексти кантонської популярної музики майже завжди написана на мовою юе.

Характерні риси[ред. | ред. код]


Інструменти[ред. | ред. код]

Cantopop з'явився внаслідок поєднання кантонської опери та західної поп-музики. Незабаром музиканти перестали грати на традиційних інструментах типу гучжена та ерху, відмовившись від них на користь західних. Зазвичай у пісень в стилі cantopop один виконавець, якому акомпанують фортепіано, синтезатор, ударна установка, гітара та бас-гітара. Музична форма — рондо.

Тексти пісень[ред. | ред. код]

Кантонський діалекттональний, чутливий до зміни інтонації. Зміна тону в слові веде до зміни його сенсу. Через це зміна інтонації, характерна західній музики, невластива кантонській поп-музиці.

У кантонській поп-музиці поширене римування рядків:

Пісня «Враження» (印象) Самуеля Хуей.

Слова на кантонському діалекті транскрипція кирилицею
  1. 谁 令 我 当晚 举止 失常
  2. 难 自禁 望 君 你 能 见谅
  3. 但觉 万分 紧张 皆因 跟 你 遇上
  4. 谁 令 我 突然 充满 幻想
  1. Сьой лім нго тон ман кьой чі сат сьон
  2. Нань чі кам мон куань ней нан кінь льон
  3. Тан кау мань фань кан чьон кай янь кан ней ю сьон
  4. Сьой лім нго тат інь чхун мунь вань сьон

Відомі представники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]