Рок-н-рол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рок-н-рол
Стилістичні походження
Походження
період до 1950-тих, США
Типові інструменти
Популярність Одна з найбільш комерційно успішних музичних форм з 1950-тих
Похідні жанри Рок - Рокабілі - Софт-рок - Поп

Рок-н-рол (англ. rock'n'roll — крутись і гойдайся) — музична течія, модний танець, що виник у США з початком 50 років 20 ст. на ґрунті ритм-енд-блюзу і хілбілі. Сам термін «рок-н-рол» запровадив диск-жокей з Клівленда Алан Фрід в 1951 році. Рок-н-рол характеризується простою мелодією, побудованою на рифах, що супроводжується важким, монотонним і одноманітним ритмом з акцентами на другій і четвертій долях такту. Гармонія рок-н-ролу заснована на схемі 12-тактового блюзу. Музичний розмір — 4/4, темп — від помірно швидкого до швидкого.

Дата народного Дня рок-н-ролу прив’язана до однієї з ключових подій в його славній історії: запису синглу Білла Хейлі спільно c групою «The Comets» під назвою «(We’re Gonna) Rock Around the Clock». Назва говорить сама за себе - «Рок цілодобово». Існує ще один переклад - «Рок навколо годинника», звичайно ж він не точний, але цілком доречно проливає світло на дату святкування дня рок-н-ролу. Справа в тому, що в робочих планах музикантів запис цього синглу повинен був відбутися 12-го квітня 1954-го року в нью-йоркській студії Pythian Temple, США. За тих, чи інших причин цього не сталося. Контракт зі студією закінчувався 13-го числа і за 3 години до його завершення, приблизно о 9 вечора 12-го квітня, наші герої нарешті з'явилися. Більш того, вони встигли записати 3 версії цього синглу, остання з яких і стала знаменитим хітом. А далі... почалася ера рок-н-ролу. Він був сприйнятий на «ура». Перевернув старі уявлення про музику і став в основі безлічі інших музичних течій. Подолав кордони і відстані, політичні погляди та суспільні настрої, обріс легендами і дійшов до наших днів. Саме 12-го квітня буде справедливо привітати всіх любителів цього музичного напрямку.

Рок-н-рол виконує співак у супроводі невеликого ансамблю. В ранніх піснях рок-н-ролу в якості солюючого інструменту використовувались фортепіано або саксофон, але в подальшому, починаючи з середини 1950-х, ці інструменти доповнювались або замінялись гітарою.[1] В класичному рок-н-ролі зазвичай застосовується дві електро-гітари (сольна і ритм-гітара), контрабас або (з другої половини 1950-х) бас-гітара і ударна установка.[1]

Популярність здобув також «слоу-рок» (англ. slow rock) — повільна п'єса в стилі балади. Рок-н-рол суттєво вплинув на формування іншої танцювальної музики, як-от: твіст, медісон, шейк, джайв тощо.

Галерея[ред. | ред. код]

Виконавці рок-н-ролу

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б S. Evans, "The development of the Blues" in A. F. Moore, ed., The Cambridge companion to blues and gospel music (Cambridge: Cambridge University Press, 2002), pp. 40–42.
  2. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Джерела[ред. | ред. код]