Карел Беркгоф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ка́рел Корне́ліс Бе́ркгоф (нід. Karel Cornelis Berkhoff нар.1965) — нідерландський історик, професор Центру досліджень Голокосту та геноцидів в Амстердамі[1]. Захистив докторські дисертації з історії в Амстердамському і Торонтському університетах, є провідним науковим працівником у Нідерландському інституті студій з історії війни, Голокосту та геноциду (NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocausten Genocidestudies) Королівської академії наук і мистецтв Нідерландів і викладачем в Амстердамському університеті.[2]

Біографія[ред.ред. код]

Карел Беркгоф отримав освіту в царині російських студій в Амстердамському університеті, радянських студій в Гарвардському університеті, а в 1998 році закінчив Торонтський університет[3].

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Головно займається вивченням історії Другої світової війни в Східній Європі та СРСР[3]. Був консульнтом документального фільму «Holocaust» (2000), який зняв канал ZDF (Німеччина)[3].

Нині готує монографію з історії совєтської пропаґанди в 1941–1945 роках.

Основні публікації:

Англійською мовою:

  • «The ‘Russian’ Prisoners of War in Nazi-Ruled Ukraine as Victims of Genocidal Massacre» (in Holocaust and Genocide Studies, vol. 15, nr. 1, 2001)
  • «Ukraine under Nazi Rule (1941–1944): Sources and Finding Aids» (in Jahrbücher für Geschichte Osteuropas, vol. 45, nr. 1 en nr. 2, 1997)
  • «Harvest of Despair: Life and Death in Ukraine Under Nazi Rule» (Harvard University Press, 2004)

Українською мовою:

Нагороди[ред.ред. код]

  • Франкельська нагорода за внесок у вивчення новітньої історії від Бібліотеки Вінер за книгу Harvest of Despair: Life and Death in Ukraine Under Nazi Rule[3].

Зовнішні посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. The American Association for Ukrainian Studies: Members Database. (англ.)
  2. http://www.webcitation.org/6IGhZIDRD. Архів оригіналу за 2013-07-21.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
  3. а б в г Staf van het Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies: Karel C. Berkhoff, Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies. (нід.)