Категорія:Астрономи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Основна стаття для цієї категорії: Астроном ::
Картина «Астроном» художника Яна Вермера.
Галілео Галілей першим став використовувати телескоп для спостереження небесних тіл.
Астроном, ілюстрація з книги.

Астроном (ст.-укр. остроном[1]) — вчений, що досліджує зірки, планети і їх супутники, комети і метеоритні тіла, туманності, зоряні системи і речовину, що заповнює простір між зорями та планетами, у якому б стані вона не знаходилась[2].

Зібрані астрономами дані про будову і розвиток небесних тіл, про їх положення і рух в просторі дозволяють отримати уявлення про будову Всесвіту в цілому[2].

Основним інструментом астрономів впродовж століть був оптичний прилад — телескоп. Сучасні телескопи дуже складні оптико-механічні пристрої та дозволяють астроному спостерігати випромінення зірок, в тому числі й поза видимим діапазоном світла. Однак тепер до арсеналу астрономів додалися нові інструменти спостережень — радіотелескопи та космічні телескопи, встановлені на штучних супутниках, орбітальних станціях і космічних кораблях.

  1. ЛЂтописець Великого князьства Литовъского и Жомоицьского
  2. а б Кононович Э. В., Мороз В. И. Общий курс Астрономии: Учебное пособие / Под. ред. Иванова В. В.. Изд. 2-е, испр. — М.: Едиториал УРСС, 2004. — C. 5—9. — ISBN 5-354-00866-2 (рос.)