Кейко (косатка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кейко, грудень 1998

Кейко (англ. Keiko, 1976/77 — 12 грудня 2003) — самець косатки, який став відомим завдяки зйомкам у серії фільмів «Звільніть Віллі».

Життя[ред. | ред. код]

Кейко, чиє ім'я перекладається з японської як «щасливчик» був пійманий у 1979 році біля берегів Ісландії й відправлений в акваріум ісландського міста Гапнарфйордур. Три роки потому косатку було продано в Онтаріо, а з 1985 Кейко став виступати у парку розваг Мехіко.

В 1993 році на екрани вийшов фільм «Звільніть Віллі». Виконавець однієї з головних ролей, Кейко став справжньою зіркою. На його адресу стали надходити благодійні внески: суспільство вимагало покращення умов проживання косатки, який у той час тяжко хворів, і підготовки тварини до випуску на волю. Для збору коштів у 1995 році був заснований Фонд допомоги Кейко. На зібрані кошти у 1996 році він був перевезений в океанаріум Ньюпорта штат Орегон, де проходив лікування.

У 1998 році на літаку Кейко був доставлений на батьківщину в Ісландію. У Рейк'явіку було збудовано спеціальне приміщення для Кейко, де його готували до випуску на свободу. Попри те, що повернення косатки у дику природу викликало багато суперечок (деякі експерти висловили думку, що він не зможе вижити у нових для себе умовах[1]), у 2002 році Кейко був відпущений на волю. Спостереження за ним було довірено групі Ocean Futures.

Опинившись на волі, Кейко проплив близько 1400 км і поселився на заході Норвегії. Хоча родичі й викликали у нього певний інтерес, Кейко залишався більш прив'язаним до людей. Спеціалісти-спостерігачі продовжували годувати його на волі[1].

Адаптуватись до життя у дикій природі Кейко так і не зміг. Він помер 12 грудня 2003 року від пневмонії[2]. В Орегонському морському акваріумі 20 лютого 2004 року на честь його пам'яті була влаштована прощальна церемонія, яку відвідали 700 людей[3].

Фільмографія[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]