Кельвін і Гоббс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кельвін і Гоббс
Calvin and Hobbes
Загальні дані про видання
Видавець Andrews McMeel Publishing
Країна  США
Дата публікації 18 жовтня 1985 — 31 грудня 1995
Головні герої хлопчик Кельвін
тигр Гоббс
Творча команда
Сценарист(и) Білл Воттерсон
Технічні дані про видання
К-сть випусків 3151
CMNS: Кельвін і Гоббс у Вікісховищі

«Кельвін і Гоббс» (англ. «Calvin and Hobbes») — щоденний комікс, який придумував і малював американський художник Воттерсон. У коміксі відображені витівки і прокази вигаданого шестирічного хлопчика Кельвіна і його плюшевого тигра Гоббса. Комікс публікувався з 18 листопада 1985 року по 31 грудня 1995, на піку популярності він виходив у більш ніж 2400 газетах по всьому світу. На цей час продано понад 30 млн копій 18-ти видань книг коміксу.

Самі Кельвін і Гоббс з'являються в більшості випусків коміксу, лише іноді акцент зміщується на батьків Кельвіна. Широкий набір тем коміксу відображає польоти фантазії Кельвіна, його дружбу з Гоббсом, його витівки, його погляд на різноманітні політичні та культурні питання.

Один з повторюваних мотивів — двоїста сутність Гоббса. Кельвін бачить його як живого тигра, в той час як іншим він представляється, як набита ватою іграшка.

У Росії комікс з 1999 року видається у друкованому виданні «Класний журнал», також є спільнота, в якій переводять комікси про Кельвіна і Гоббса.

Персонажі

[ред. | ред. код]
  • Кельвін (Calvin) — Автор назвав його на честь філософа-теолога XVI століття Жана Кельвіна (засновника кельвінізму і прихильника божественного приречення). Кельвін — імпульсивний, активний, цікавий і кмітливий хлопець з невгамовною фантазією. Незважаючи на низькі шкільні оцінки, його словникового запасу можуть позаздрити багато дорослих людей, не кажучи вже про одноліток. У Кельвіна є безліч альтер-его: капітан космічного корабля, супергерой, приватний детектив, тиранозавр, а також інші тварини і навіть сили природи.
  • Гоббс (Hobbes) — З точки зору більшості героїв, Гоббс — просто плюшева іграшка. Але Кельвін вважає його таким самим живим, як і він сам (невгамовна фантазія, пам'ятаєте?). Коли вони вдвох, ми бачимо Гоббса як високого тигра, який зв'язно говорить (взимку він навіть носить шарфик), але як тільки перспектива переключається на когось з другорядних персонажів, він знову стає плюшевим. У Гоббса також є одна звичка, що залишилася від його дикого життя в джунглях — підкрадатись і накидатися на Кельвіна, який нічого не підозрює. Гоббс отримав своє ім'я завдяки англійському філософу-матеріалісту XVII століття Томасу Гоббсу, засновнику політичної економії. Гоббс набагато розумніше мислить і часто ясніше уявляє, якими будуть наслідки чергової витівки Кельвіна. Але врешті-решт, хто за неї буде покараний? Звичайно Кельвін! Тому Гоббс майже ніколи не втручається.
  • Батьки Кельвіна — Звичайні батьки з американського середнього класу. Як і багато персонажів другого плану, батьки Кельвіна досить «звичайні», розсудливі люди, що слугує гарним контрастом для поведінки їх улюбленого чада.
  • Сьюзі Деркінс (Susie Derkins) — Серйозна і розумна дівчинка, яка живе неподалік. Вперше з'являється, як нова учениця в класі Кельвіна. На відміну від нього, вона добре поводиться і старанно вчиться. І фантазія у неї цілком помірна: звичайні дочки-матері і чаювання з ляльками. Деякі вважають, що Кельвін і Сьюзі трохи більше, ніж друзі. Цим можна пояснити особливу витонченість витівок Кельвіна відносно Сьюзі.
  • Міс Вормвуд (Miss Wormwood) — Шкільна вчителька Кельвіна, ще один розумний представник «звичайного» зовнішнього світу.
  • Розалін (Rosalyn) — Старшокласниця, яка доглядає за Кельвіном, якщо ввечері батькам потрібно кудись відлучитися. Вона, здається, єдина людина, здатна спокійно ставитися до фантазій і витівок Кельвіна. Більш того, Розалін — його гідний суперник.
  • Мо (Moe) — Типовий хуліган. Здоровий, дурний і жорстокий.

Див. також

[ред. | ред. код]