Кельвін і Гоббс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кальвін і Хоббс (Calvin and Hobbes) - щоденний комікс, який придумував і малював американський художник Уоттерсон. У коміксі відображені витівки і прокази вигаданого шестирічного хлопчика Кальвіна і його плюшевого тигра Хоббса. Комікс публікувався з 18 листопада 1985 р. по 31 грудня 1995, на піку популярності він виходив у більш ніж 2400 газетах по всьому світу. У цей час продано понад 30 млн копій 18-ти видавалися книг коміксу.

Самі Кальвін і Хоббс з'являються в більшості випусків коміксу, лише іноді акцент зміщується на батьків Кальвіна. Широкий набір тем коміксу відображає польоти фантазії Кальвіна, його дружбу з Хоббс, його прокази, його погляд на різноманітні політичні та культурні питання.

Один з повторюваних мотивів - двоїста сутність Хоббса. Кальвін бачить його як живого тигра, в той час як іншим він представляється як набита ватою іграшка.

У Росії комікс з 1999 року видається у друкованому виданні «Класний журнал», також є спільнота, в якому переводять комікси про Кальвіна і Хобса[1] [ред] Персонажі

Кальвін (Calvin) - Автор назвав його на честь філософа-теолога XVI століття Жана Кальвіна (засновника кальвінізму і прихильника божественного приречення). Кальвін - імпульсивна, активний, цікавий і кмітливий хлопець з невгамовною фантазією. Незважаючи на низькі шкільні оцінки, його словникового запасу можуть позаздрити багато дорослі люди, не кажучи вже про однолітках. У Кальвіна є безліч альтер-его: капітан космічного корабля, супергерой, приватний детектив, тиранозавр, а також інші тварини і навіть сили природи.
   * Хоббс (Hobbes) - З точки зору більшості героїв, Хоббс - просто плюшева іграшка. Але Кальвін вважає його таким самим живим, як і він сам (невгамовна фантазія, пам'ятаєте?). Коли вони вдвох, ми бачимо Хоббса як високого, зв'язно говорить тигра (взимку він навіть носить шарфик), але як тільки перспектива переключається на кого-то з другорядних персонажів, він знову стає плюшевим. У Хоббса також є одна звичка, що залишилася від його дикого життя в джунглях - підкрадатись і накидатися на який нічого не підозрює Кальвіна. Хоббс отримав своє ім'я завдяки англійській філософ-матеріаліст XVII століття Томаса Гоббса, засновнику політичної економії. Хоббс набагато розумніше мислить і часто ясніше уявляє, якими будуть наслідки черговий витівки Кальвіна. Але врешті-решт, хто за них покараний? Звичайно Кальвін! Тому Хоббс майже ніколи не втручається.
   * Батьки Кальвіна - Звичайні батьки з американського середнього класу. Як і багато персонажів другого плану, батьки Кальвіна досить «звичайні», розсудливі люди, що служить гарним контрастом для поведінки їх улюбленого чада.
   * Сьюзі Деркінс (Susie Derkins) - Серйозна і розумна дівчинка, яка живе неподалік. Вперше з'являється в стрипи як нова учениця в класі Кальвіна. На відміну від нього, вона добре себе веде і старанно вчиться. І фантазія у неї цілком помірна: звичайні дочки-матері і чаювання з ляльками. Деякі вважають, що Кальвін і Сьюзі трохи більше, ніж друзі. Цим можна пояснити особливу витонченість витівок Кальвіна відносно Сьюзі.
   * Міс Уормвуд (Miss Wormwood) - Шкільна вчителька Кальвіна, ще один розумний представник «звичайного» зовнішнього світу.
   * Розалін (Rosalyn) - Старшокласниця, яка доглядає за Кальвіно, якщо ввечері батькам куди-небудь потрібно відлучитися. Вона, здається, єдина людина, здатний спокійно ставитися до фантазій і витівок Кальвіна. Більш того, Розалін - його гідний суперник.
   * Мо (Moe) - Типовий хуліган. Здоровий, дурний і жорстокий.

Див.також[ред.ред. код]