Кельвін і Гоббс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кальвін і Гоббс (Calvin and Hobbes) - щоденний комікс, який придумував і малював американський художник Уоттерсон. У коміксі відображені витівки і прокази вигаданого шестирічного хлопчика Кальвіна і його плюшевого тигра Гоббса. Комікс публікувався з 18 листопада 1985 р. по 31 грудня 1995, на піку популярності він виходив у більш ніж 2400 газетах по всьому світу. На цей час продано понад 30 млн. копій 18-ти видань книг коміксу.

Самі Кальвін і Гоббс з'являються в більшості випусків коміксу, лише іноді акцент зміщується на батьків Кальвіна. Широкий набір тем коміксу відображає польоти фантазії Кальвіна, його дружбу з Гоббсом, його витівки, його погляд на різноманітні політичні та культурні питання.

Один з повторюваних мотивів - двоїста сутність Гоббса. Кальвін бачить його як живого тигра, в той час як іншим він представляється, як набита ватою іграшка.

У Росії комікс з 1999 року видається у друкованому виданні «Класний журнал», також є спільнота, в якій переводять комікси про Кальвіна і Гоббса[1] [ред].

Персонажі:

   *Кальвін (Calvin) - Автор назвав його на честь філософа-теолога XVI століття Жана Кальвіна (засновника кальвінізму і прихильника божественного приречення). Кальвін - імпульсивний, активний, цікавий і кмітливий хлопець з невгамовною фантазією. Незважаючи на низькі шкільні оцінки, його словникового запасу можуть позаздрити багато дорослих людей, не кажучи вже про одноліток. У Кальвіна є безліч альтер-его: капітан космічного корабля, супергерой, приватний детектив, тиранозавр, а також інші тварини і навіть сили природи.
   * Гоббс (Hobbes) - З точки зору більшості героїв, Гоббс - просто плюшева іграшка. Але Кальвін вважає його таким самим живим, як і він сам (невгамовна фантазія, пам'ятаєте?). Коли вони вдвох, ми бачимо Гоббса як високого тигра, який зв'язно говорить  (взимку він навіть носить шарфик), але як тільки перспектива переключається на когось з другорядних персонажів, він знову стає плюшевим. У Гоббса також є одна звичка, що залишилася від його дикого життя в джунглях - підкрадатись і накидатися на Кальвіна, який нічого не підозрює. Гоббс отримав своє ім'я завдяки англійському філософу-матеріалісту XVII століття Томасу Гоббсу, засновнику політичної економії. Гоббс набагато розумніше мислить і часто ясніше уявляє, якими будуть наслідки чергової витівки Кальвіна. Але врешті-решт, хто за неї буде покараний? Звичайно Кальвін! Тому Гоббс майже ніколи не втручається.
   * Батьки Кальвіна - Звичайні батьки з американського середнього класу. Як і багато персонажів другого плану, батьки Кальвіна досить «звичайні», розсудливі люди, що слугує гарним контрастом для поведінки їх улюбленого чада.
   * Сьюзі Деркінс (Susie Derkins) - Серйозна і розумна дівчинка, яка живе неподалік. Вперше з'являється, як нова учениця в класі Кальвіна. На відміну від нього, вона добре поводиться і старанно вчиться. І фантазія у неї цілком помірна: звичайні дочки-матері і чаювання з ляльками. Деякі вважають, що Кальвін і Сьюзі трохи більше, ніж друзі. Цим можна пояснити особливу витонченість витівок Кальвіна відносно Сьюзі.
   * Міс Уормвуд (Miss Wormwood) - Шкільна вчителька Кальвіна, ще один розумний представник «звичайного» зовнішнього світу.
   * Розалін (Rosalyn) - Старшокласниця, яка доглядає за Кальвіном, якщо ввечері батькам потрібно кудись відлучитися. Вона, здається, єдина людина, здатна спокійно ставитися до фантазій і витівок Кальвіна. Більш того, Розалін - його гідний суперник.
   * Мо (Moe) - Типовий хуліган. Здоровий, дурний і жорстокий.

Див.також[ред. | ред. код]