Київський коледж зв'язку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київський коледж зв'язку

Київський коледж зв'язку — провідний навчальний заклад України, один із найстаріших, що готують фахівців у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Тисячі випускників коледжу забезпечують надійну і безперебійну роботу мереж зв'язку України.

Напрями освіти[ред. | ред. код]

Освітню діяльність коледж здійснює за напрямами: телекомунікації, комп'ютерна інженерія, менеджмент, економіка і підприємство.

Спеціальності[ред. | ред. код]

Денна форма навчання

1.    На базі освіти в обсязі  основної школи (9 класів)

073 -  Менеджмент

Спеціалізація:

Менеджмент сфери інфокомунікацій

076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Спеціалізація:

Мережева економіка

121 – Інженерія програмного забезпечення

Спеціалізація:

Розробка програмного забезпечення

123 – Комп’ютерна інженерія

Спеціалізація:

Комп’ютерні системи  та мережі

172 – Телекомунікації та радіотехніка

Спеціалізації:

-        Інфокомунікаційні системи та мережі

-        Системи та мережі радіо і телебачення

-        Системи та мережі мобільного зв’язку

-        Поштові та логістичні системи та мережі

На базі освітньо - кваліфікаційного рівня “Молодший спеціаліст”

172 – Телекомунікації та радіотехніка

Заочна форма навчання

2.  На базі повної загальної середньої освіти або освітньо - кваліфікаційного рівня “Кваліфікований робітник”

073 -  Менеджмент

Спеціалізація:

Менеджмент сфери інфокомунікацій

076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Спеціалізація:

Мережева економіка

123 – Комп’ютерна інженерія

Спеціалізація:

Комп’ютерні системи  та мережі

172 – Телекомунікації та радіотехніка

Спеціалізації:

-        Інфокомунікаційні системи та мережі

-        Системи та мережі радіо і телебачення

-        Системи та мережі мобільного зв’язку

-        Поштові та логістичні системи та мережі

На базі освітньо - кваліфікаційного рівня “Молодший спеціаліст”

172 – Телекомунікації та радіотехніка

  Вступні іспити  на базі 9 класів – з української мови (диктант), та математики  (усно).

На базі 11 класів  зарахування здійснюється - за результатами ЗНО за  2016-2018 рік з української мови та літератури, математики – 100 балів.

Історія

Історія коледжу розпочалася ще на початку 1920-х, коли Народний комітет освіти України на основі старих університетів почав створювати Інститути народної освіти. Як наслідок, у 1921 році було створено навчально-курсовий комбінат зв'язку, у складі якого того ж року розпочав функціонувати Київський технікум зв'язку.

У різні часи в коледжі навчались:

  • Семен Висоцький — батько Володимира Висоцького — видатного актора, поета, співака і композитора;
  • Наум Воллернер — видатний вчений у галузі радіотехніки, доктор технічних наук, професор;
  • Ростислав Максимцов — знаний український звукооператор, керівники підприємств галузі

Не вимагає доказів істина, що стійкий і швидкий зв’язок став однією з визначальних ознак доби. Без нього не можна уявити ні сучасне виробництво, ні ефективну управлінську діяльність, ні освоєння космосу, ні зручний побут. За умов упровадження в народне господарство ринкових механізмів, створення та експлуатація дедалі досконаліших систем і засобів телекомунікації та інформаційних мереж виступає як одне з найголовніших завдань побудови сучасного інформаційного суспільства.

Забезпечує підготовку фахівців для галузі зв’язку та сфери інформатизації Державний заклад «Київський коледж зв’язку», який цього року відзначає своє 90-ліття.

90 років… Для історії – це термін невеликий, а для навчального закладу – пора розквіту. Але якщо прожиті колективом роки спроектувати на події, на людські долі, то вийде велика і цікава історія.

Першу свою сторінку в довгій історії коледж написав у 20-х роках ХХ століття.

На початку 20-х років Народний комітет освіти України на основі старих університетів створює Інститути народної освіти. У Києві, Харкові, Катеринославі відкриваються підготовчі курси, а 1921 року створюються робочі факультети.

У статті «О работе Наркомпроса», опублікованій в газеті «Правда», Володимир Ілліч Ленін виклав свої погляди на шляхи й методи формування системи освіти. Було вирішено знизити віковий рівень для початку професіоналізації з 17 до 15 років.

Ці ж думки були сформульовані наркомом просвіти України Гриньком Григорієм Федоровичем у спеціальній брошурі й у промові на 2-й Всеукраїнській нараді з просвіти, що й стало основою організації справи народної просвіти в Україні.

Як наслідок, 1921 року був створений навчально-курсовий комбінат зв’язку, у складі якого того ж року розпочинає функціонувати Київський технікум зв’язку.

Спочатку технікум не мав власної будівлі й містився у приміщеннях правління контори колишнього власника цукрових заводів М.Терещенка, по вул. Гімназичній, 5 (нині – вул. Леонтовича), де й знаходився до початку Великої Вітчизняної війни

У довоєнні роки в стінах технікуму навчались відомі в подальшому особистості.

Наум Пилипович Воллернер (у технікумі навчався з 1927 по 1931 рік) – видатний вчений у галузі радіотехніки, доктор технічних наук, професор. Ветеран праці та учасник війни. З 1932 року працює у Київському політехнічному інституті. За роки наполегливої праці Наум Пилипович організував кафедру радіоприймальних пристроїв, проблемну лабораторію гідроакустики та завадостійкого приймання, побудував лабораторний корпус (нині навчальний корпус № 11), підготував 69 кандидатів наук, з яких 9 стали докторами наук.

Ростислав Семенович Максимцов – український звукооператор. Закінчив політехнікум зв’язку 1931 року. У кіно з 1932 року. Спочатку працював як радіотехнік Київської кіностудії ім. О. Довженка, пізніше – конструктор науково-дослідної лабораторії звукотехніки, керівник цеху звукозапису. З 1953 року – звукооператор.

Ті, хто цікавився родоводом Володимира Висоцького, знають, що він має глибоке київське коріння. Батько видатного актора, поета, співака і композитора – Семен Висоцький навчався в 67 київській школі, а 1931 року вступив до політехнікуму зв’язку. Проте вже через рік Семен Висоцький переїжджає до Москви, де навчається в технікумі ім. Подбельського (нині – Московський університет телекомунікацій)

Найбільш раннім документом з історії Київського технікуму зв’язку є свідоцтво про навчання в технікумі Вальчука Петра, 1903 року народження, який успішно пройшов чотирирічний курс навчання у період з 1921 по 1925 роки з ухилом «ТЕЛЕФОНІЯ» й отримав звання техніка зв’язку першого розряду.  

У суворі воєнні роки інститути і технікуми були евакуйовані у східні райони Радянського Союзу. Серед перших тоді на фронт пішли співробітники й учні Київського технікуму зв’язку, про що докладно писав у своїй історичній повісті «Зв’язок ціною життя» підполковник запасу Олексій Григорович Добровольський. Презентація книги відбулась 1985 року в Київському коледжі зв’язку.

Київ. Далекий 1946-й. Руїни, холод, голод… Серед багатьох гострих проблем – відновлення навчальних закладів, необхідних для розвитку країни.

З середини 1946 року почалась відбудова напівзруйнованої будівлі по вул. Леонтовича, 5 для майбутнього навчального закладу. Все: господарчі, будівельні роботи, формування кадрового складу викладачів і співробітників – очолив Віктор Григорович Старинський, який упродовж 22-х років керував політехнікумом.

Навчальний процес розпочався 7 лютого 1947 року. Ця дата стала днем початку роботи відновленого навчального закладу.

Невеличка будівля по вул.. Леонтовича, 5 була недостатньо пристосована до потреб навчального процесу. Тому на початку 50-х років, незважаючи на нестачу коштів на відновлення зруйнованого війною народного господарства, державою були асигновані гроші для будівництва нового навчального корпусу. Спорудження політехнікуму здійснювалось методом народного будівництва, в якому брав участь весь колектив навчального закладу.

Перший набір студентів 1946-1947 навчального року становив 200 чоловік. Було організовано три відділення: радіозв’язку, проводового електрозв’язку, поштового зв’язку. Пізніше, у різні роки, запроваджувалася підготовка фахівців за іншими напрямами та спеціальностями.

Загалом за роки існування коледжу на денному та заочному відділеннях для підприємств галузі зв’язку підготовлено більше як 72 000 фахівців.

Випускниками політехнікуму зв’язку свого часу були такі відомі керівники галузі, як Марінчук Олексій Михайлович – перший Президент Закритого акціонерного товариства «УТЕЛ», Скляренко Сергій Миколайович – директор Київської міської дирекції «Укрпошти», Лісовенко Микола Іванович – директор Київської обласної дирекції «Укрпошти», Ненько Леонід Федорович – директор Дирекції оброблення та перевезення пошти, Топєхіна Людмила Арсентіївна – упродовж багатьох років директор Центральної міжнародної та міжміської телефонно-телеграфної станції, нині – голова об’єднаної профспілки працівників ПАТ «Укртелеком», Бойко Віктор Михайлович – начальник Центру міжнародного та міжміського телебачення, Монахов Сергій Юрійович – начальник апаратно-студійного комплексу Національної телекомпанії України та багато інших.

1961 року Міністерство зв’язку СРСР доручило політехнікуму зв’язку підготовку зв’язківців для іноземних держав. На той час у Києві ми були першими серед професійно-технічних закладів, де почали навчатись іноземні студенти.

Загалом коледж зв’язку підготував більше як 1200 фахівців для 113 країн світу.

1991 року наказом Міністерства зв’язку СРСР № 169 політехнікум зв’язку був перетворений у вище професійне училище з назвою «Київський коледж зв’язку». Постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 1991 року за № 227 підпорядкований Державному комітету зв’язку України, а з 2004 року Міністерству транспорту і зв’язку України.

За час незалежності України коледж стає базовим серед галузевих навчальних закладів 1-2-го рівнів акредитації та одним з кращих серед коледжів та технікумів м. Києва.

Для забезпечення навчального процесу та підвищення якості практичної підготовки фахівців зв’язку у коледжі створено 41 лабораторію, 17 кабінетів.

Деякі лабораторії унікальні. Серед них:

- комплекс лабораторій систем та ліній передачі;

-лабораторія волоконно-оптичних ліній зв’язку;

-лабораторії телевізійної техніки, антенно-фідерних і передавальних пристроїв;

-лабораторія систем мобільного зв’язку;

-навчальний полігон поштового зв’язку;

-лабораторія з ремонту комп’ютерної техніки.

Сьогодні до послуг студентів чисельні комп’ютерні класи, об’єднані локальною мережею з можливістю виходу до Інтернету.У коледжі працює електронна бібліотека та читальний зал, філія якого є і в гуртожитку. 2005 року створена лабораторія інноваційних технологій та змісту освіти.Упродовж останніх років коледж активно співпрацює з Міністерство освіти і науки України та його підрозділами.Коледж є базовим вищим навчальним закладом з підготовки Державних стандартів освіти напряму «Телекомунікації».Адміністрація та викладачі коледжу беруть активну участь у діяльності Ради директорів та міських методичних об’єднань вищих навчальних закладів 1-2-го рівнів акредитації.

На базі коледжу проводяться широкомасштабні заходи, організовані Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, Радою директорів та іншими організаціями Міністерства освіти і науки України.

Коледж підтримує зв’язки з багатьма вищими навчальними закладами України. Викладачі коледжу залучаються до читання лекцій та проведення практичних занять у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій, Інституті телекомунікаційних систем Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», вищому професійному училищі № 43, інших навчальних закладах м. Києва.

Протягом всього періоду навчання адміністрація та педагогічний колектив коледжу велику увагу приділяють вихованню особистості та формуванню здорового способу життя.  

Студенти коледжу беруть активну участь в усіх заходах, які проводяться на міському та галузевому рівнях. Особливу популярність у студентів мають заходи, які проводяться клубами «Юність» і «Патріот».

Серед них:

- конкурс сучасної студентської пісні;

- конкурс-огляд художньої самодіяльності «Дебют першокурсника»;

- конкурс студентських відео кліпів тощо

Саме завдяки діяльності клубу «Юність» студенти коледжу впродовж останніх 11 років є переможцями міського огляду-конкурсу творчих колективів художньої самодіяльності серед вищих навчальних закладів 1-2-го рівнів акредитації.З метою підвищення якості практичної і теоретичної підготовки студентів і викладачів з напряму «Телекомунікації», а також обміну досвідом з питань розвитку та впровадження техніки зв’язку протягом багатьох років коледж успішно співпрацює з вищими навчальними закладами європейських країн.За роки дружніх стосунків більше як 500 студентів та 60 викладачів коледжу відвідали партнерські вищі навчальні заклади зарубіжних країн. У свою чергу делегації партнерських навчальних закладів неодноразово бували в Київському коледжі зв’язку, відвідували підприємства зв’язку Києва.

В останні роки партнерські відносини коледжу з європейськими навчальними закладами набули якісно нового рівня. Щорічно групи студентів коледжу проходять навчальні модулі та виконують дипломні проекти в Інституті телекомунікацій німецького акціонерного товариства «Дойче Телеком» в м. Лейпциг. Шестеро з них після закінчення коледжу були запрошені до цього навчального закладу для продовження навчання.Успішно розвиваються партнерські стосунки з провідними російськими телекомунікаційними ВНЗ. Це – Санкт-Петербурзький державний університет телекомунікацій, Московський технічний університет телекомунікацій та інформатики, Сибірський державний університет телекомунікацій та інформатики.Співпраця з відомими європейськими закладами освіти дозволяє краще уявити перспективи подальшого розвитку галузі зв’язку, використати у навчальному процесі позитивний досвід німецьких і російських колег, ознайомитися з передовою технікою та технологіями, підготувати студентів до співпраці у рамках європейської спільноти, підвищити престижність навчання у самому коледжі.

Історія коледжу є предметом гордості усіх, хто в ньому працює і навчається, даниною глибокої подяки усім, хто збагачував його славу й честь, створював традиції та закладав фундамент на майбутнє. У своє 90-ліття Державний заклад «Київський коледж зв’язку» вступив повним сил та енергії. Про це свідчить високий кадровий потенціал, сучасне матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення, відгуки фахівців галузі про якість підготовки спеціалістів, перепрофілювання напрямів підготовки та спеціальностей відповідно до вимог нової епохи – епохи інформаційного суспільства.

Колектив коледжу впевнено дивиться у майбутнє. За його плечима – багата і яскрава історія навчального закладу. А попереду – наполеглива праця, нові важливі завдання в благородній справі підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі зв’язку. Але війна обірвала підготовку спеціалістів: викладачі та студенти опинилися на фронті. Свій ювілей коледж зустрічає оновленим, повним планів і перспектив, з педагогічними успіхами, гідними слави попередніх поколінь. За 90 років у Київському коледжі зв’язку підготовлено понад 72 тисячі фахівців.

З часом змінювалися назви спеціальностей, але незмінною була сутність – підготовка фахівців, конкурентоспроможних у будь-яких економічних умовах. Матеріально-технічна база постійно оновлюється відповідно до вимог сьогодення. Багато випускників пам’ятають тих, хто був на початку існування коледжу як покоління високо інтелігентних, досвідчених, позначених фронтовою силою викладачів, які віддавали знання, душу своїй справі. Сьогодні коледж – один з провідних навчальних закладів Міністерства інфраструктури України. За матеріально-технічним, кадровим і методичним забезпеченням навчально-виховного процесу навчальний заклад входить до кращих закладів Міністерства інфраструктури України. Зростає матеріальна база коледжу, зміцнюється науково-методичний потенціал, зусилля педагогічного колективу спрямовуються на виконання головного завдання – підготовку висококваліфікованого, компетентного, конкурентоспроможного спеціаліста, готового до активної, творчої, професійної діяльності.

В 2011 за результатами щорічного рейтингу «Quality Education» коледж увійшов до п'ятірки найкращих вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації та є провідним серед технічних коледжів України (попереду Київського коледжу зв'язку: Коледж Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Донецький економічний технікум).

Посилання[ред. | ред. код]