Коаліція (Австралія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коаліція
Країна Австралія Австралія
Голова партії Пітер Даттон
Дата заснування 1923
Ідеологія Ліберальний консерватизм
Консервативний лібералізм
Місць у Палаті представників
58 / 150
Місць у Сенаті
35 / 76

Коаліція (або Ліберально-національна коаліція) — політичний альянс правоцентристських політичних партій, що формує одну з двох основних угруповань у політиці Австралії. Її головним опонентом є Австралійська лейбористська партія, і ці дві сили часто розглядаються як ті, що діють у двопартійній системі. Коаліція перебуває в опозиції з федеральних виборів Австралії 2022 року[en], перед тим була в уряді з 2013 року. З 30 травня 2022 року коаліцію очолює Пітер Даттон, який обійняв посаду лідера Ліберальної партії після того як Скотт Моррісон пішов з цієї посади внаслідок поразки на виборах[1][2][3].

Двома партнерами в Коаліції є Ліберальна партія Австралії і Національна партія Австралії (які раніше називалися Аграрною партією і Національною аграрною партією). Партії мають різні виборчі бази, ліберали — більша партія — притягують більшість своїх голосів із міських районів і Національна партія громадян, що працюють майже виключно в сільських та регіональних районах. Вони займають у широкому сенсі подібне місце в політичному спектрі, хоча певні ідеології більш поширені в кожній партії. Партнерство між двома нинішніми партіями бере початок 1946 року, незабаром після утворення Ліберальної партії, і з тих пір триває майже безперервно. Аграрна партія також підтримувала подібні союзи з попередниками Ліберальної партії, партією «Об'єднана Австралія» і Націоналістичною партією і подібними партіями на державному рівні. Перша така федеральна домовленість була утворена 1923 року, як рішення «підвішеного парламенту», що виникло внаслідок федеральних виборів Австралії 1922 року.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Peter Dutton: Staunch conservative named Australia's opposition leader. BBC News (англійською) . 30 травня 2022. Архів оригіналу за 30 травня 2022. Процитовано 31 травня 2022.
  2. Peter Dutton becomes the new Liberal Party leader, as the Coalition enters the wilderness. Australian Broadcasting Corporation (англійською) . 30 травня 2022. Архів оригіналу за 30 травня 2022. Процитовано 31 травня 2022.
  3. Scott Morrison resigns as leader after election bloodbath for Liberal Party. news.com.au (англійською) . 22 травня 2022. Архів оригіналу за 22 травня 2022. Процитовано 31 травня 2022.