Лейбористська партія (Австралія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійська лейбористська партія
Australian Labor Party
логотип
Голова партії: Білл Шортен
Країна: Австралія Австралія
Штаб-квартира: Канберра
Дата заснування: 1890
Членство у міжнародних організаціях Прогресивний альянс
Ідеологія: Соціал-демократія
Кількість членів: 53 930
Місця в/у Палаті представників:
55 / 150
Місця в/у Сенаті:
25 / 76
Інтернет-сторінка: Australian Labor Party

Австралійська лейбористська партія (АЛП) (англ. Australian Labor Party) — найстаріша австралійська політична партія. Її витоки — у австралійському профспілковому русі, з яким вона підтримує тісні зв'язки. Партія є членом Соціалістичного Інтернаціоналу.

В партії існує індивідуальне і колективне членство (аффільовані профспілки, які спільно визначають політику партії, обирають керівні органи і визначають кандидатів на державні пости). Більшість профспілок аффільовані з АЛП, та їхні членські внески складають значну частину фінансів партії. В партії також присутні близько 50 тис. індивідуальних членів.

Лідера партії обирають парламентарі, які входять до лейбористської фракції.

У партії завжди були ліве і праве крила, але з 1970-х вони сформувались у офіційні фракції. Найбільшими з них є:

  • «Labor Unity» (праве) — підтримує принципи вільного ринку і союз із США
  • «National Left» (ліве) — виступає за збільшення державного втручання до економіки і проти союзу із США.

Починаючи з 1980-х років, Лейбористська партія наближається за своїми поглядами з ліберально-національною коаліцією, тому відмінності між ними полягають, практично, у незначних нюансах.

Специфіка підходу Лейбористської партії[ред.ред. код]

  • підтримка державного втручання до економіки і суспільного життя. Держава має забезпечити базові прибутки і «пристойний рівень життя» для усіх членів суспільства, якісне і доступне житло, освіта і охорона здоров'я.
  • підтримка принципів вільного ринку, зниження торговельних перешкод, дерегулювання промисловості. При цьому лейбористи обіцяють пом'якшувати наслідки цих заходів для простих людей и здійснювати їх більш повільними темпами.
  • підтримка більш високих рівнів імміграції, захист прав аборигенів, додаткових прав сексуальних меншин, права на аборт і евтаназію.
  • критика деяких аспектів відносин Австралії із США і Великою Британією. При цьому партія офіційно підтримує збереження тісного альянсу з США. Лейбористи виступили проти вторгнення США до Іраку (2003), але підтримали вторгнення до Афганістану (2001).
  • Підтримка тіснішої інтеграції з країнами Азії.

Лідери Лейбористської партії[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]