Кобура-приклад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mauser C96 з примкнутою кобурою-прикладом

Кобура́-прикла́д — частина вогнепальної зброї, використовується для підвищення влучності при стрільбі з пістолета. Складається з твердого дерев'яного футляру, приміром як у пістолета Mauser C96[1], або плаского прикладу, до якого прикріплена звичайна шкіряна кобура — пістолет Parabellum P08. Виготовлявся з твердих порід деревини, наприклад горіхового дерева, чи значно пізніше з пластмаси.

Кобура-приклад з'явилася наприкінці XIX століття, але не була збройовою новинкою. Заслуга винаходу функціонального поєднання кобури та прикладу належить німецькому зброяреві Гуґо Борхардту. Після його винаходу в ужитку з'явився термін «Пістолет-карабін».

Перевагою кобури-прикладу була жорстка фіксація пістолета стрільцем і як наслідок вища влучність. Для порівняння:[2] при стрільбі з Автоматичного пістолета Стечкіна ефективна дальність становить:

  • одиночними пострілами з примкнутою кобурою-прикладом — 150 м
  • одиночними пострілами без кобури-прикладу — 50 м
Плаский дерев'яний приклад у штурмовому P17
Mauser C96 вкладений до кобури-прикладу

Незважаючи на зазначені гідності, пістолет у поєднанні зі штатною кобурою-прикладом, був занадто громіздкий та важкий. При екстреному вилученні або при покиданні бойової техніки він створював незручності.

Кобура-приклад призначена для відкритого носіння на ремні, або портупеї.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]