Козьма Прутков

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Див. також: Козьма
Козьма Прутков
Kozma Prutkov by L M Zhemchuzhnikov.jpg
Псевдонім Косьма Прутков, Кузьма Прутков і Y и Z
Народився 11 квітня 1803(1803-04-11)
Санкт-Петербург, Російська імперія
Помер 13 січня 1863(1863-01-13) (59 років)
Санкт-Петербург, Російська імперія
Країна Flag of the Russian Empire (black-yellow-white).svg Російська імперія
Діяльність поет, гусари, письменник, історик
Мова творів російська
Роки активності 18511884

CMNS: Козьма Прутков у Вікісховищі
Q:  Козьма Прутков у Вікіцитатах
S:  Козьма Прутков у  Вікіджерелах

Козьма́ Петро́вич Прутко́в — колективний псевдонім, фіктивний автор афоризмів, вигаданий Олексієм Костянтиновичем Толстим і його двоюрідними братами Олексієм, Олександром та Володимиром Жемчужниковими наприкінці авторитарного режиму російського царя Миколи I.

Сатиричні вірші, афоризми Козьми Пруткова в журналах «Современник», «Іскра» та ін. в 50—60 рр. 19 ст. і його образ як такий висміювали розумовий застій, політичну «добромисність», пародіювали літературне епігонство.

З «Біографічних відомостей про Козьму Пруткова»[ред. | ред. код]

Козьма Петрович Прутков все своє життя, крім років дитинства і раннього отроцтва, перебував на державній службі: спочатку у військовому відомстві, потім у цивільному. Він народився 11 квітня 1803 року, помер 13 січня 1863 року.

1820 року він розпочав військову службу, тільки для мундира і пробув на цій службі лише трохи більше, ніж два роки, в гусарах.

Вступивши в Пробірну Палатку 1823 року, він залишився в ній до смерті. Начальство відзначало та нагороджувало його. В цій Палатці він здобув усі цивільні чини, до дійсного статського радника включно, і найвищу посаду: директора Пробірної Палатки; а потім — і Орден Святого Станіслава 1-го ступеня.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Посилання[ред. | ред. код]