Колумбійські плавні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Колумбійське болото у гирлі

Колумбі́йські пла́вні, або Кола́мбія-Слу — система озер й боліт у низовині лівого берегу річки Колумбія у агломерації Портланда, що впадають у річку Виламет довжиною 31 км.

Сточище становить приблизно 132 км². Середній стік — 2,9 м³/сек. Свій початок бере у гирла річки Сенді.

5 відсотків орігонців (158 тис. осіб) мешкають у сточищі Колумбійського болота. У межах сточища болота знаходяться додаткові водопостачальні криниці системи водопостачання Портланда. На підприємствах у зоні сточища Колумбійського болота працює 57 тисяч осіб.

Озеро Феєрвью, перша частина Колумбійського болота дивлячися на північний схід

Заселення земель у болота йшло на підвишеннях на півдні. До побудови у 1952 році очистних споруд каналізація зливалася у болото, що знищувало флору й фауну. На землях низовини болота західніше сучасного 5-ого шосе у 1943 році було побудоване державне місто Ванпорт, у яке заселили будівників військових доків, переважно негрів з південного сходу США. 1948 місто з населенням 18,5 тис. осіб було зруйновано повінню й більше ніколи не відбудоване.

Міські й штатні природоохоронні установи проводять нагляд й очистку болота. Зараз тут є 150 видів птахів, 26 видів риби, тварини, у тому числі видри, бобри й койоти.

Колумбійське болото починається на сході озером Феєрвью і йде південніше вздовж річки Колумбії до гирла річки Виламет.