Перейти до вмісту

Колісна база

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
А — колісна база

Колі́сна ба́за — відстань між осями передніх і задніх коліс автомобіля або іншого колісного транспортного засобу (мотоцикл, велосипед тощо).[1]

Колісна база є однією з важливих характеристик автомобіля, яка впливає на його маневреність та керованість. Автомобілі з меншою колісною базою мають більшу маневреність, тому зокрема гоночні автомобілі мають зазвичай коротку колісну базу. Автомобілі з довгою колісною базою комфортніші і передбачуваніші в процесі керування.

Різна колісна база в межах однієї моделі

[ред. | ред. код]

Деякі автомобілі пропонуються з варіантами здовженої колісної бази, щоб збільшити місткість і, отже, розкіш автомобіля. Таку практику часто можна зустріти на повнорозмірних автомобілях[en] автомобілях, таких як Mercedes-Benz S-Class, але ультра-люксові автомобілі, такі як Rolls-Royce Phantom, і навіть великі сімейні автомобілі[en], такі як Rover 75, поставлялися з версіями 'лімузин'. Наприклад, Прем'єр-міністру Великої Британії Тоні Блеру для офіційного користування подарували версію Rover 75 з довгою колісною базою[2]. Й, навіть деякі позашляховики, такі як VW Tiguan і Jeep Wrangler, доступні з довгою колісною базою.

Навпаки, купе варіанти деяких автомобілів, таких як Honda Accord, зазвичай побудовані на коротшій колісній базі, ніж седани, від яких вони походять.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ISO 8855:2011, 4.2
  2. Biggs, Henry (27 жовтня 2004). Rover 75. autoexpress.co.uk (англ.). Auto Express. Процитовано 8 травня 2017.

Посилання

[ред. | ред. код]