Композитор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Компози́тор (від лат. componere - складати в ціле) — автор музичних творів: особа, що займається створенням музики.

Термін "композитор" отримав розповсюдження у 16 столітті в Італії. Професія композитора передбачає наявність музично-творчого обдарування і потребує спеціального вивчення композиції. Підготовці й вихованню композиторів відводиться спеціальне місце в системі освіти, зокрема в українських консерваторіях є спеціалізовані факультети композиції.

Композитор фіксує свої твори у вигляді нотного тексту, який дозволяє музикантам-виконавцям виконувати його твір. Це відрізняє композитора від музиканта, який імпровізує або грає на інструменті. Деякі музичні жанри не передбачають нотного тексту (напр. електронна музика), в цьому разі композитор фіксує свій твір у формі аудіозапису.

Термін "композитор" вживається переважно у традиції класичної музики, в той час, як у рок-, та поп- музиці вживається поняття "автор пісні".

У різних країнах, в т.ч. в Україні існують спілки композиторів (див. Спілка композиторів України), які сприяють проведенню фестивалів, конкурсів, майстер-класів та інших форм творчого спілкування. Існують також організації, що займаються впорядкуванням авторських прав композиторів, наприклад: ASCAP та BMI - у США, AKM в Австрії, GEMA в Німеччині.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Евлахов О. А. Проблемы воспитания композитора. М., 1958.
  • Музыкальная энциклопедия. М., 1974. Т. 2. Стб. 892.


музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.