Конструкторське бюро спецтехніки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конструкторське бюро спецтехніки
Тип Державне підприємство
Форма власності державне підприємство
Галузь машинобудування
Наступник(и)
(спадкоємці)
КБ «Артилерійське озброєння»
Засновано 1993 р.
Закриття (ліквідація) 2006 р.
Штаб-квартира Україна Україна, м. Київ
Ключові особи Ігор Михайлович Олексієнко — Головний конструктор
Власник(и) Держава
Співробітники понад 50 осіб
Сайт www.kbst.com.ua
Код ЄДРПОУ 22900939

Київське конструкторське бюро спецтехніки (КБС або КБСТ) — українське конструкторське бюро з розробки новітньої стрілецької зброї. Існувало у 1993—2006 роках. Очолював конструкторське бюро головний конструктор Ігор Михайлович Олексієнко.

Історія[ред. | ред. код]

Київське конструкторське бюро спецтехніки було сформоване рішенням тоді ще керівництва Міністерства машинобудування, ВПК і конверсії за сприянням Служби безпеки України в березні 1993 року.

Перед конструкторським бюро була поставлена мета створювати просту в поводженні зброю великої потужності та без відбою для забезпечення як спецпідрозділів, так і регулярної армії. Протягом свого існування конструкторське бюро займалося створенням зразків, систем та моделей різних видів стрілецької зброї. В бюро працювало понад 50 співробітників.

В кінці 90-х років спеціалісти конструкторського бюро спецтехніки створили декілька дослідних зразків стрілецької зброї для спецпідрозділів МВС та СБУ. Деякі зразки зброї, розроблені в КБС, проходили випробування з 1994 по 1999 роки. Правда, фінансові проблеми, складнощі із залученням інвестиції, відсутність бази для проведення випробувань не дозволили довести їх до серійного виробництва. І тоді в конструкторському бюро спецтехніки, щоб якось вижити, шили взуття та торгували цукром.

28 жовтня 2005 року наказом Міністерства промислової політики України № 405 шляхом реорганізації (злиття) ДП «Конструкторське бюро спецтехніки» та ДП «Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння» було створено ДП «Конструкторське бюро „Артилерійське озброєння“» (ДП КБАО). А в 2006 році Київське конструкторське бюро спецтехніки було розформовано, а приміщення, в якому воно розташовувалося, викупила приватна компанія.

Дослідні зразки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]