Копер (пристрій для випробування на міцність)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маятниковий копер для випробування на удар
Схема подвійного маятникового копра.jpg

Копе́р — пристрій для випробування матеріалів на ударну міцність.

Маятниковий копер призначений для вимірювання енергії руйнування зразків при їх випробуванні на згин. Призначені для випробування зразків з металів і сплавів на двопорний вигин (метод Шарпі), по ISO148-2-1998, ASTM-E23-98, GB/T3808-22-002, а також ГОСТ 9454. Маятниковий копер JB-500B призначений для визначення максимальної протидії матеріалів і з чорних металів з високою міцністю. Маятниковий копер JB-300 також використовується для тестування сталі і заліза та їх сплавів при динамічному навантаженні. Маятниковий копер JB-500B управляється в ручну. Може застосовуватися в лабораторіях та відділах технічного контролю якості підприємств-виробників неметалевих матеріалів, в науково-дослідних інститутах, університетах і коледжах встановлюються на фундаменті.

Використовується також при випробовуваннях гірських порід та мінералів на дробимість.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Смирнов В. О., Білецький В. С. Підготовчі процеси збагачення корисних копалин. [навчальний посібник] — Донецьк: Східний видавничий дім, Донецьке відділення НТШ, 2012. — 286 с.