Коридор Силігурі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Коридор Силігурі позначено червоним

Коридор Силігурі (англ. The Siliguri Corridor), відомий також як «Шийка курчати» (англ. Chicken’s Neck) — вузька смуга індійської території, що з'єднує північно-східні штати Індії з іншою частиною Індії.

Ширина коридору становить від 21 до 40 кілометра, на півночі проходить кордон з Непалом, на півдні — з Бангладеш.

На терені коридору знаходиться місто Силігурі — головний транспортний вузол, що з'єднує основну частину Індії, північно-східні штати Індії, Непал та Бутан.

Коридор Силігурі було створено у 1947, після розділу Бенгалії між Індійської Республікою та Східною Бенгалією, яка тоді була частиною Пакистану, а пізніше стала незалежною державою Бангладеш. Зона посилено патрулюється армією і спецслужбами Індії. Відомі випадки незаконних переміщень у районі коридору бангладеських заколотників і непальських повстанців, а також торговців наркотиками та зброєю[1].

У 2002, між чотирма країнами — Індією, Непалом, Бутаном і Бангладеш — розглянуто питання організації торгівлі між цими чотирма країнами в зоні коридору без обмежень[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Siliguri corridor 'vulnerable', warns security expert.» DNA. 22 July 2007. Accessed 30 May 2008.
  2. «Nepal, Bangladesh, Bhutan and India to set up FTA.» Federation of Nepalese Chambers of Commerce and Industry News & News. July-August 2002. Accessed 30 May 2008.