Користувачка:Ladynylon/Анастасія-Єва Крістель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анастасі́я-Єва Крістель Домані́
Анастасия-Ева Кристель Домани
Відома українська трансгендерна фотомодель та лгбт-активістка
ПсевдоАнастасія Леванте
Народилася1 лютого 1979(1979-02-01) (45 років)
Київ, Україна Україна
ГромадянствоУкраїна Україна
Національністьукраїнка
Діяльністьфотомодель, громадський діяч, журналіст
Alma materКиївський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Роки активності2005 — дотепер
ТитулЛеді
ПартіяВсеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
КонфесіяХристиянка
РідДомані
ДітиСофія
Вага74 кг
Зріст176 см
АвтографФайл:Підпис Анастасії Крістель Домані.png
Сайтanastasia-domani.com.ua

Анастасі́я-Єва Крістель Домані́ (англ. Anastasia-Eva Кristèl Domani; нар. 1 лютого 1979(19790201), Київ, Україна) — Перша українська трансгендерна фотомодель, дизайнер власної лінії колготок та панчох, журналіст, громадський діяч італійського походження. Засновниця і почесний президент Фонду «Усі ми — Жінки!». З жовтня 2016 року - голова організації T-Woman Україна

Біографія

[ред. | ред. код]

Анастасія-Єва Крістель Домані народилася в радянській Україні в родині італійського батька-дипломата та мати-українки. В Києві вона провела найкращі роки дитинства та юності. З раннього віку любила виступати перед публікою, виступала в театральних постановках, обожнювала фотографувати. Також захоплювалася танцями, малюванням і шиттям. Незважаючи на те, що від народження вона була фізіологічно та документально хлопчиком усе оточення сприймало її як дівчину. Згодом Анастасія змінила зовнішність і голос, щоб максимально ідентифікувати себе жінкою.

Освіта

[ред. | ред. код]

Повну середню освіту здобула у спеціалізованій школі № 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва (1986—1996 роки навчання). 30 червня 2001 року закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Маркетинг» та здобула кваліфікацію магістра з маркетингового менеджменту.

Кар'єра

[ред. | ред. код]

1998—2005 та 2009—2010 — літературний редактор, журналіст для fashion-видань, глянцевих журналів та інтернет-порталів для жінок.

З кінця 2005 р. на декілька років поїхала за кордон, а саме до Варшави, де спочатку, в якості трансгендерної моделі співпрацювала з тамтешніми брендами панчішної сфери, а вже в 2013 році заснувала власну компанію з виробництва та продажу панчішних виробів.

19 вересня 2014 року (офіційна дата) Анастасія Домані втілила в життя давню ідею — створила «Перший Інформаційний портал „Мир колготок и чулок“ від леді Анастасії», де докладно висвітлюються світові модні тенденції у сфері панчішної продукції, новини, корисні поради, анонси виставок, ретро-огляд колготок, панчох і персон, які внесли значний розвиток в історії нейлонової індустрії. Подібний портал виявився єдиним спеціалізованим на той час в Україні та країнах СНД в даній тематиці.

З 28 вересня 2015 року почала офіційно співпрацювати з організацією HPLGBT — лідером трансгендерної спільноти, що надає допомогу у соціалізації, захисту прав та свобод трансгендерів, квір-персон, інтерсексуалів, асексуалів, а також лесбійок, геїв та бісексуалів України. Одним з найважливіших напрямків діяльності Анастасії Домані в HPLGBT є розвиток трансгендерної спільноти та її крос- і підгруп, зниження рівня дискримінації та насильства по відношенню до трансгендерів, в тому числі і по відношенню до тих трансгендерів, які залучені до секс-роботи, а також посилення впливу всієї трансгендерної спільноти на політику в галузі прав людини.



Визнання й нагороди

[ред. | ред. код]
  • Business TS-Femme Awards — 2009, 2011, 2012 (Франція)
  • Найкраща зарубіжна фотомодель Польщі 2005—2009 рр. в рекламі панчішних виробів
  • Переможець конкурсу «Фотомодель осені-2005 у колготках Mona» (Польща)
  • Почесний гість CHPE 2014 — 9-та Міжнародна виставка-ярмарка панчішних виробів у КНР (Шанхай, Світовий Виставковий Центр)

9 липня 2014 року УДППЗ «Укрпошта» в рамках проекту «Власна марка» випустила серію поштових марок «Анастасия Кристель Домани»


Громадська діяльність

[ред. | ред. код]

З 2005 року активно допомагає українським трансгендерним людям з мобілізації та інтеграції у громадянське суспільство, проводячи щорічні заходи в різних містах України. Подібні зустрічі в Києві проводяться кожні два місяці і набирають суттєвої популярності серед трансгендерної спільноти.

Разом з Марією Ескюде у 2010 р. заснувала Фонд «Усі ми — Жінки!», котрий займається допомогою самотнім та гомосексуальним жінкам, трансгендерам, андрогінам та іншим гендерним категоріям у країнах Європи, Азії.

Постійно приймає участь в акціях за права людини, наукових лгбт-конференціях та діалогах серед міжнародних і українських експертів. Так, 6-8 листопада 2015 року була делегатом на VIII Национальній конференції ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України.

З 17 липня 2015 року — асоційована членкиня Всеукраїнської громадської організації "Гей-альянс Україна" (ГАУ).

20 липня 2015 року — прийнята до лав Євразійської коаліції з чоловічого здоров'я (ЕКОМ) — асоціації неурядових організацій та активістів, що працюють в сфері статевого та репродуктивного здоров'я, в тому числі з питань ВІЛ, серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерів в Східній Європі та Центральній Азії[1]

22-24 жовтня 2015 року — Анастасія Єва Крістель Домані відвідала історичну, першу в Україні Міжнародну конференцію «Трансгендерність у соціальному та медичному контексті» (м. Київ). Цей захід став майданчиком для спілкування, обміну досвідом та найкращими практиками і знаходженням спільної мови між медичними експертами, державними установами, правозахисниками, дослідниками і транс-активістами з різних країн світу.

З 11 грудня 2015 року  Анастасія Домані стала одним з громадських акціонерів телеканалу 3S.TV (Савік Шустер Студія)

16-17 грудня 2015 року  в Києві Анастасія Домані узяла участь у Діалозі представників трансгендерного спільноти з країн Східної Європи та Центральної Азії в якому взяли участь близько 30 представників трансгендерних співтовариств з 9 країн регіону ВЕЦА: Україна, Росія, Вірменія, Киргизстан, Молдова, Білорусь, Таджикистан, Грузія, Азербайджан. Учасники обмінялися досвідом та обговорили пріоритети розвитку потенціалу трансгендерного співтовариства в питаннях охорони здоров'я трансгендерів, в т.ч. залучених до надання сексуальних послуг, в контексті епідемій ВІЛ та ІПСШ.

В грудні 2015 року  дебютувала в ролі експерта по питанням прав трансгендерних людей на українському телебаченні (Чорноморська телерадіокомпанія)

29 грудня 2015 року Анастасія Крістель Домані стала постійним членом та учасником Міжнародної Весільної Федерації з врученням відповідного Диплому [2]


В жовтні 2015 року дала велике інтерв'ю британському журналу про трансгендерів та кросдрессерів «Repartee», яке вийде в світ 1 лютого 2016 року (випуск № 81), в якому розповіла про сучасний стан та основні виклики трансгендерних людей в Україні, вплив війни та економічної кризи на ТГ-спільноту тощо.

Як членкиня входить до ряду жіночих організацій, а саме: Всеукраїнської Ліги Українських жінок, Всеукраїнського ГО «Союз українок», Всеукраїнського жіночого об'єднання «Солідарність» та Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі».

8 січня 2016 року приєдналася до команди Глобального Фонду для Жінок (Global Fund for Woman as a champion for equality) з метою боротьби за викорінення насильства, розширення економічних і політичних можливостей, а також за сексуальне і репродуктивне здоров'я та права жінок і дівчаток.

В жовтні 2016 року в Києві заснувала ініціативну групу "T-Woman Україна" для структурної організації та відпочинку трансгендерних жінок - секс-працівниць.

З 9 січня 2017 року стала членкинею Міжнародного комітету з прав захисту секс-працівників у Європі (ICRSE)

Погляди

[ред. | ред. код]

Неодноразово брала участь в акціях протесту проти фальсифікації виборів в Україні, особливо під час Помаранчевої Революції 2004 року. Послідовно виступала за європейську та євроатлантичну інтеграцію України, тому з перших днів приєдналася до протестуючих на так званому Євромайдані в Києві, як активістка пройшла весь тримісячний період Революції гідності.

Сповідує ліберально-демократичні погляди, бо така форма суспільно-політичного ладу країни забезпечує кожній людині захист від свавілля з боку влади й органів правопорядку. В тому числі це актуально для трансгендерних людей.

Цікаві факти

[ред. | ред. код]
  • В юності була білявкою, але на більшості офіційних документах з русим кольором волосся
  • Певний час використовувала псевдонім Анастасія Леванте
  • З дитинства подобався образ та творчість американської фотомоделі, актриси, танцівниці бурлеска та співачки Діта фон Тіз
  • Мрія Анастасії: створити сучасний музей колготок та панчох в Україні.
  • Українська громадська організація «Астрономічний Союз» 19 лютого 2015 года урочисто вручила Анастасіі Крістель Домані Сертифікат про реєстрацію зірки 12-ї величини у зодіакальному сузір'ї Водолея з ім'ям Anastasia Kristel Domani[3].
  • Зірка Anastasia Kristel Domani сузір'я Aquarius/Водолей має наступні координати: Пряме сходження: 22:40:34.303. Схилення: -05:33:17.86. Зіркова величина: 12
  • В січні 2016 року виступила однією з моделей у документальній фотоісторії на тематику «Трансгендерні жінки та кросдрессери України» для Академії Фотографії міста Варшави (фотоілюстрації вийдуть влітку 2016 р.).
  • На італійській мові слово "Domani" (прізвище Анастасії) перекладається як "завтра".




Особисте життя

[ред. | ред. код]

Анастасія Домані мешкає у трьох містах — Київ, Варшава та Прага.

Була у цивільному шлюбі з литовським бізнесменом Вікторасом Кодзем.

На даний час незаміжня.

Хобі: Подорожі, фотографування, колекціонування оригінальних моделей колготок та панчох, книги та журнали про колготки, магніти та коктейльні рюмки.

Вільно володіє українською та російською мовами, а також спілкується англійською і польською.

Цитати та висловлювання

[ред. | ред. код]
  • «У моїй професійній діяльності немає скляних стель, і в мене завжди є місце для кроку вперед».
  • «Я вважаю, що дівчина повинна бути справжньою леді. У ній має бути щось спільне з Дітою фон Тіз. Було б непогано, якби сучасні дівчата виховували в собі якості, властиві цій шикарній дамі. Жінка, насамперед, повинна бути щасливою, активною, відкритою всьому новому, вона повинна жити повним життям, бути в еко-тренді».
  • «Демократичність — це створення атмосфери, коли кожен співробітник впевнений, що його думка важлива і з ним рахуються. А фамільярність — це стиль спілкування, який часто принижує значимість думки однієї зі сторін».
  • «Взагалі, сенс життя в жіночих колготках! Так, так, не дивуйтеся моїм словам. Леді з красивими ніжками, в колготках або панчохах підкорить будь-якого чоловіка і доб'ється своєї мети».

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]