Гей-альянс Україна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна»
(ВГО «Гей-альянс Україна», ГАУ)
Дата заснування 12 червня 2009 року
Тип Недержавна (громадська) організація
Голова Тарас Карасійчук
Положення Сприяння роботі оргкомітету Міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд». Інформаційні кампанії; тренінги, підтримка і розвиток регіональних ініціатив. Ком'юніті-центри(«квір-хоуми») в регіонах. Участь в роботі Ради ЛГБТ-організацій України.
Адреса Україна Україна, м. Київ
Офіційний сайт http://upogau.org/

Гей-альянс Україна (англ. Gay Aliance Ukraine) — всеукраїнська ЛГБТ-організація, повна назва Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна» (англ. All-Ukrainian public organization «Gay Aliance Ukraine»), скорочена назва ГАУ (англ. GAU).

Місія організації — керуючись власним досвідом та експертними знаннями, ґрунтуючись на принципах гуманізму, лібералізму, демократизму, єдності цілей і рівності можливостей, створювати умови для досягнення рівних прав та можливостей для представників ЛГБТІ-спільноти на законодавчому рівні та у всіх можливих сферах їх життєдіяльності. Організація діє на засадах законності, гуманності, спільності інтересів і рівності прав її учасників, гласності, добровільності та самоврядування.

Цілями організації є: покращення якості життя представників і представниць ЛГБТ-спільноти через розвиток навичок збереження та підтримки здоров’я та зниження рівня внутрішньої гомофобії та само-стигматизації; підвищення видимості ЛГБТ-питань в медіа і обізнаності цільових аудиторій щодо питань сексуальної орієнтації та гендерної рівності (СОГІ) для протидії стигматизації та дискримінації за ознаками СОГІ; покращення ситуації дотримання прав людини для ЛГБТ на законодавчому та виконавчому рівні; інституційний розвиток організації для розширення роботи в регіоні СЄЦА.

Історія та діяльність[ред.ред. код]

Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна» була заснована у 2009 році. Головний офіс організації знаходиться в м. Києві.

Організація має 18 регіональних представництв у Львівській, Київській, Закарпатській, Івано-франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Черкаській, Донецькій, Харківській, Запорізькій, Сумській, Дніпропетровській, Луганській, Вінницькій, Житомирській, Херсонській, Тернопільській та Одеській областях.

З початку існування організація працювала переважно в сфері мобілізації ЛГБТ-спільноти України заради боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу. З часом ГАУ стала працювати в декількох напрямках — адвокація рівних прав для ЛГБТ-спільноти в Україні, інформування, мобілізація ЛГБТ-спільноти в Україні, профілактика ВІЛ/СНІДу серед уразливих груп населення.

У 2009–2014 рр. «Гей-альянс Україна» за фінансової підтримки МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» виконувала ряд мобілізаційних проектів в найбільших містах України: Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Донецьк, Кривий Ріг, Луганськ, Вінниця, Тернопіль, Кіровоград, тощо. Проводить проект з комплексної профілактики ВІЛ/ІПСШ серед чоловіків, що практикують секс з чоловіками в місті Біла Церква.

З 2013 року ГАУ впроваджував проекти «Комплексний підхід до поліпшення ситуації з правами ЛГБТ в Україні» та «Сприяння реалізації основних прав і свобод людини і протидія гомофобії за допомогою підвищення обізнаності громадськості».

В 2013 році стартував перший в Україні проект по тестуванню на ВІЛ/ІПСШ в гей-клубах Києва при підтримці АIDS Helthcare Foundation.

В тому ж році ГАУ почала випускати газету для ЛГБТ-спільноти Stonewall (пер. з англ. Кам'яна стіна), яка розповсюджується безкоштовно серед ЛГБТ-організацій України, в гей-клубах, тощо, накладом в 14000 екземплярів; започаткувала інформаційний веб-сайт www.upogau.org, який висвітлює поточні новини, аналітику та анонси на теми ЛГБТ-руху, прав людини, демократії та є одним з провідних ресурсів цієї тематики на пострадянському просторі.

З 2014 року започаткувала в Житомирі, Києві, Одесі, Кривому Розі, Вінниці та Харкові громадські центри для ЛГБТ, так звані Квір-Хоум (англ. Queer Home) заради створення безпечного простору для неформального спілкування та об'єднання за інтересами представників ЛГБТІ спільноти в Україні.

В чотирьох регіонах України (Житомирі, Кривому Розі, Одесі та Львові) провела інформаційну кампанію серед загального населення з поширення ідей толерантності, концепціїї прав людини на базі веб-сайту www.tolerance.in.ua

В 2015 році «Гей-альянс Україна» спільно з посольством Федеративної Республіки Німеччини організовувала «Соціальний гендерний театр». Це унікальний для України проект, спрямований на підвищення обізнаності населення в ґендерних питаннях, встановлення гендерної рівності всередині локальних груп і протидію дискримінації за гендерною ознакою.

Спільно з організацією AIDS Fondet в 2017 році ГАУ організовує школу тренерів та тренерок з трансґендерної проблематики та проблематики ВІЛ

У 2017 році стартував проект "Smart Advocacy", який покликаний створити систему ефективного громадянського реагування на злочини, що здійснюються на ґрунті ненависті за ознаками СОГІ.

Спільно з організацією AIDS Fondet в 2017 році ГАУ займається проектом ВІЛ-профілактики для трансгендерних людей.

ГАУ випускає навчальні посібники, методичні та інформаційні матеріали з питань ЛГБТ, прав людини, демократії, поширення ідей толерантності.

Організація була адміністративно-фінансовим ядром під час проведення Міжнародного Форуму-Фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд».

Членство в спілках та міжнародних організаціях[ред.ред. код]

У 2010 році ГАУ стала співзасновницею Всеукраїнської спілки «Рада ЛГБТ-організацій», президент організації Тарас Карасійчук є співголовою спілки.

З 2011 року організація доєдналася до міжнародних спілок ЛГБТ-організацій — ILGA-Europe та IGLYO. З 2012 року Гей-альянс Україна є членом Всеукраїнської спілки «Коаліція з протидії дискримінації».

ГАУ тісно співпрацює з ЛГБТ- та правозахисними організаціями України, Росії, країн СНД та Європи.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]