Користувач:Aceoflife/The Bell Curve
Автор | Річард Херрнстайн[en] , Чарльз Мюррей (політолог) |
---|---|
Країна | Сполучені Штати Америки |
Мова | англійська |
Жанр | Соціологічне дослідження |
Видано | 1994 (Free Press[en]) |
Сторінок | 845 |
ISBN | 0-02-914673-9 (англ) |
Дзвоно-видна Крива: Інтелект і Класова Структура в Американському Житті (англ. The Bell Curve: Intelligence and Class Structure in American Life) — книга опублікована в 1994 році американськими психологом Річардом Херрнштейном і політологом Чарльзом Мюрреєм. У цій праці, автори стверджують, що на людський інтелект істотно впливають як успадковані фактори, так і фактори навколишнього середовища, і інтелект є набагато кращим провісником багатьох персональних динамік ніж соціально-економічний статус батьків. Прикладами таких динамік є фінансові доходи, продуктивність праці, зачаття дітей поза шлюбом, а також участь в злочинній діяльності. Автори також стверджують, що люди, з високим інтелектом, так звана «когнітивна еліта», стають відокремлені від людей з середнім і інтелектом нижче середнього. Книга була суперечливою, особливо там, де автори писали про расові відмінності в інтелекті та обговорювали наслідки цих відмінностей.
Незабаром після публікації, багато людей згуртувалися як в критиці так і в захист книги. Ряд критичних публікацій були написані у відповідь на книгу.
The Bell Curve, опублікована в 1994 році, була написана Річардом Херрнстейном і Чарльзом Мюрреєм щоб пояснити відмінності в інтелекті в американському суспільстві, попередети про деякі наслідки цих відмінностей, і запропонувати соціальну політику для пом'якшення найгірших можливих наслідків. Назва книги походить від колоколо-образної форми кривої нормального розподілу коефіцієнта інтелекту (IQ) в суспільстві.
Книга починається з введення, в якому розглядається історія концепції інтелекту починаючи з Френсіса Гальтона і закінчуючи сучасністью. Введення Спірменом поняття загального фактора інтелекту та інші ранні досягненя в області дослідження інтелекту обговорюються поряд з розглядом зв'язків між тестуванням інтелекту і расовою політикою. 1960-ті роки ототожнюються з періодом американської історії, коли соціальні проблеми все частіше пов'язані з силами поза межами індівідуума. Херрнстайн і Мюррей стверджують що такий соціальний рух за рівність конфліктує з індивідуальними відмінностями людей джерелом яких є біологія.[1]
У введенні автори констатують шість научно аргументованих припущень:[2]
- Існує таке поняття, як фактор загального інтелекту (g factor), який є різним у різних людей.
- Всі стандартизовані тести академічних здібностей або досягнень в деякій мірі заміряють цей загальний фактор, але тести IQ спеціально призначені для цієї мети заміряють його найбільш точно.
- Коефіціент IQ приблизно відповідає тому що люди мають на увазі, використовуючи слова «розумний» або «кмітливий» в повсякденному житті.
- Бали IQ стабільні, хоча і не цілком, протягом більшої частини життя людини.
- Правильні процедури тестування IQ не мають упередженя проти соціальних, економічних, етнічних чи расових груп.
- Інтелектуальні здібності істотно спадкові, не менше ніж на 40 відсотків і не більше ніж на 80 відсотків.
У першій частині книги Херрнстайн і Мюррей окреслюють як американське суспільство було перетворено в 20-му столітті. Вони стверджують, що Америка перетворилася зі суспільства, де соціальне походження в основному визначило соціальний статус, в суспільство, в якому інтелектуальні здібності є провідним фактором, що визначає статус.
- ↑ Intelligence, Genes, and Success: Scientists Respond to The Bell Curve Bernie Devlin et Al ISBN 0-387-94986-0
- ↑ Richard J. Herrnstein; Charles Murray (11 May 2010). Bell Curve: Intelligence and Class Structure in American Life. Simon and Schuster. с. 22—23. ISBN 978-1-4391-3491-7.
- Devlin, Bernie, et al. (1997). Intelligence, Genes, and Success: Scientists Respond to The Bell Curve. Copernicus Books, ISBN 0-387-94986-0.
- Fischer, Claude S., et al. (1996). Inequality by Design: Cracking the Bell Curve Myth Princeton University Press, ISBN 0-691-02898-2.
- Jacoby, Russell; Glauberman, Naomi, ред. (1995). The Bell Curve Debate: History, Documents, Opinions – 81 articles by 81 academics and journalists from the full spectrum of political views on title topic. Random House/Times Books. с. 720. ISBN 978-0-8129-2587-6.
- Montagu, Ashley, ред. (1999). Race and IQ. Oxford University Press. с. 496. ISBN 978-0-19-510220-8.
- Weiss, Volkmar (1995). "The Emergence of a Cognitive Elite. Comment on 'The Bell Curve' by Herrnstein and Murray." Mankind Quarterly 35, 373–90.