Користін Олександр Євгенійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Користін Олександр Євгенійович
Народився 18 липня 1964(1964-07-18) (55 років)
Летичів, Летичівський район, Хмельницька область, Українська РСР, СРСР
Науковий ступінь доктор юридичних наук[d]

Олекса́ндр Євге́нійович Кори́стін (18 липня 1964(19640718)) — доктор юридичних наук, професор, полковник міліції. Заслужений діяч науки і техніки України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 18 липня 1964 р. в смт Летичів Хмельницької області. У 1993 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Економічна теорія», у 1999 р. — Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю «Правознавство».

Трудову діяльність розпочав у 1981 р. після закінчення Криворізького авіатехнічного училища: працював авіатехніком Бориспільського об'єднаного авіазагону Цивільної Авіації.

З 1987 р. фахове становлення пов'язане з органами внутрішніх справ: від оперуповноваженого до заступника начальника відділу боротьби з відмиванням коштів організованих злочинних угруповань ГУБОЗ. Має значний досвід практичної роботи в підрозділах із боротьби з економічною злочинністю, податкової міліції, проходив службу в підрозділах карного розшуку та боротьби з організованою злочинністю.

Науково-педагогічну діяльність розпочав у 1994 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, де у квітні 1998 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Фінанси».

З 2002 р. продовжує практичну реалізацію досвіду правоохоронної діяльності в науці: обіймав посади викладача кафедри оперативно-розшукової діяльності, старшого викладача, доцента кафедри економічної безпеки.

З квітня 2006 р. — начальник кафедри економічної безпеки, а з жовтня 2010 р. працює на посаді ученого секретаря Національної академії внутрішніх справ (НАВС), одночасно продовжує науково-педагогічну діяльність як професор кафедри економічної безпеки.

У 2009 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право».

З 25 квітня 2014 р. призначений на посаду першого проректора з навчально-методичної та наукової роботи Одеського державного університету внутрішніх справ.

З 21 червня 2014 р. — обіймає посаду ректора Одеського державного університету внутрішніх справ.

2016 — Заступник директора Департаменту — начальник управління Міністерства внутрішніх справ України.[1]

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Автор понад 200 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, 3-х авторських свідоцтв, 2-х одноосібних монографій, співавтор 16 навчальних посібників та підручників, 8 з яких з грифом МОН України.

Має власну наукову школу, представлену більш ніж 20 науковцями. Під керівництвом вченого захистилися 2 доктори юридичних наук, готують дисертації 3 докторанти та 5 здобувачів наукового ступеня кандидата наук.

Є членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій ОДУВС, членом експертної ради МОН України з юридичних наук та головою науково-експертної ради Державної служби фінансового моніторингу України. Входить до складу редакційної колегії «Наукового вісника Національної академії внутрішніх справ», «Південноукраїнського правничого часопису» ОДУВС та інших фахових видань.

Відзнаки та нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]