Король Лір (фільм, 1910)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Король ЛірPicto infobox cinema.png
Re Lear
Жанр Трагедія
Режисер Джероламо Ло Савьо
Сценарист Ermete Novellid і Gerolamo Lo Saviod
На основі Король Лір
У головних
ролях
Ермете Новеллі
Кінокомпанія Film d'Arte Italiana
Дистриб'ютор Патефон
Тривалість 16 хв
Країна Італія Італія
Рік 1910
Дата виходу 12.12.1910
IMDb ID 0001378
Король Лір

«Король Лір» (італ. Re Lear, 1910) — німий італійський короткометражний художній фільм режисера Джероламо Ло Савьо, екранізація однойменної трагедії В. Шекспіра.

Сюжет[ред. | ред. код]

Фільм у декількох епізодах відтворює у вигляді пантоміми скорочений сюжет трагедії «Король Лір». Далі слід епізодично розпис сюжету фільму.

Король Лір вирішує розділити королівство між своїми трьома дочками. Ґонерил'я та Реґана брехливо запевняють його у своїй любові і отримують кожна по своїй частці королівства. Молодша дочка Корделія відмовляється брехати батькові і через це він її виганяє та віддає в дружини короля Франції. Кента, який намагається заступитися за Корделію, також виганяють.

Ґонерил'я виганяє Ліра та його почет, у тому числі Кента, який переодягнувся, зі свого замку. Лір проклинає її й вирішує їхати до Реґани.

Кент, посланий до Реґани, наштовхується біля воріт на посланця Ґонерил'ї й свариться з ним. В результаті він опиняється в колодках. Прибулий Лір ображається й вимагає від Реґани пояснень. Прибуває Ґонерил'я. Лір розуміє, що від другої доньки йому теж нічого чекати, й іде разом з блазнем і Кентом.

У пустоші Лір порівнює серце Реґани з каменем. Блазень та Кент втішають його. Лір поступово божеволіє.

Французький король та Корделія дізнаються про нещастя, що спіткало короля, й відсилають за ним.

Посильний застає Ліра в потьмареному стані і впавшого в дитинство.

Ліра доставляють у табір Корделії. Побачивши доньку, він приходить до тями, впізнає її та Кента.

Лір та Корделія захоплені солдатами Ґонерил'ї. За її наказом Корделію вбито. Французькі війська та Кент звільняють Ліра, який плаче над тілом доньки.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Фільм випущено в прокат «в кольорі» — кадри були розфарбовані вручну. Велика частина розфарбованого метражу збереглася і ввійшла в DVD видання збірки німих екранізацій Шекспіра «Silent Shakespeare».
  • Виділяється виконання ролі Ліра актором Ермете Новеллі, який блискуче зумів передати найбільш виразні та пам'ятні фрагменти шекспірівського тексту через пантоміму.

Ресурси в мережі[ред. | ред. код]