Коросаль (округ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коросаль

англ. Corozal District

Адм. центр Коросаль
Країна Беліз
Офіційна мова Англійська
Населення
 - повне 40 354 (2010) (4)
 - густота 21,7 (1)
Площа
 - повна 1860 км² (6)
Висота
 - максимальна 1 метр
 - мінімальна 1 метр
Часовий пояс UTC−6
Веб-сайт corozal.com
Код ISO 3166-2 BZ-CZL
Corozal in Belize.svg

Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Коросаль

Коросаль (англ. Corozal District) - один з 6 округів[1] Белізу. Розташований в північній частині країни[2]. Межує з Мексикою (на північному заході), а також з округами Беліз (на південному сході) та Ориндж-Волк (на південному заході). На сході і північному сході омивається водами Карибського моря[3]. Площа становить 1860 км²[4]. Населення на 2010 рік - 40 354 людей. Щільність населення - 21,70 чол./км². Адміністративний центр - місто Коросаль.

Найбільш поширена мова - іспанська, друга за поширеністю - англійська.

Історія[ред. | ред. код]

Територія округу Коросаль, ще здавна була заселена, зокрема вздовж його берегової лінії та на берегах великих річок. Свідченням тому давні поселення цивілізації майя[5], руїни чиїх міст починають досліджувати в країні. На території округу знаходяться дві знакові місцини періоду давніх майя: Санта-Рита-Коросаль (або давній Четумаль), Керрос (від наймення якого й постав цей округ). Дослідники не зупинилися на тому і відшуковують інші давні артефакти, так археологам вдалося відшукати руїни ще одного поселення Авентура (Аventura)[6]. З розвитком сучасних технологій стало можливим відкриття нових місць[7], але чорна археологія та меркантильність місцевого люду можуть знівелювати всі зусилля вчених[8].

Географія[ред. | ред. код]

Округ Коросаль знаходиться на півночі країни[9]. Як і вся північна частина країни — низовинна[10], заболочена рівнина Юкатанської платформи[11][12]. Лише на південному заході округу наявні горбисті залишки від — Пагорбів Ялбак (Yalbac Hills)[13]. Алювіальні відкладення становлять головні геологічні шари на тектонічній Юкатанській платформі[14], вони ж і є базовими в геологічній структурі округу[15].

Гідрографія[ред. | ред. код]

Територією округу протікає чимало річок, потоків, струмків[16], але з десяток, мають довжину більше 5-7 кілометрів, зокрема:

Вся площа округу всіяна численними озерцями, бототами, лагунами (так прийнято їх називати в Белізі). Більшість з них малі, лише з десяток мають глибину більше 1 метра, зокрема:

Морське узбережжя[ред. | ред. код]

Чимало території округу омивається Карибським морем, відтак на межі моря і суші сформувалося узбережжя із: затоками, бухтами, островамим, скалами та лагунами, рифами й мілинами.

Флора та фауна[ред. | ред. код]

В окрузі Коросаль було відведено кілька природоохоронних зон[17]. В окрузі чимало лісових масивів[18], на узбережжі тропічні мангрові чагарники, із рослинністю притаманною для тропічної кліматичної зони із помірними дощами[19].

Поселення[ред. | ред. код]

Північний округ Коросаль вважається малозаселеним, як і більшість території країни, але його західна частина густіше заселена[20].

Економіка[ред. | ред. код]

Довгі роки округ спеціалізувався на цукровій індустрії, маючи власну цукрову фабрику в селі Лібертад, але сьогодні його економіка більш диверсифікована. Виробництво цукру та інших сільськогосподарських культур, таких як папая, як і раніше займає центральне місце в житті багатьох коросальців, переважно сільських мешканців, але частка зайнятих в індустрії туризму поступово стає все суттєвішою. Тепер майже 65% місцевого населення залежить від комерційної вільної зони [21], яка знаходиться на кордоні Белізу та Мексики.

Контрабанда[ред. | ред. код]

Контрабанда є найбільшим джерелом зростання доходів в Коросалі, оскільки він впритул примикає до Мексики і має з нею протяжний мало охоронюваний кордон. Нелегальна торгівля ведеться такими товарами, як овочі, фрукти, алкогольні напої, цигарки, бензин.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]