Кофердам (суднобудування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всередині кофердама (вузький танк на кораблі). Менша труба для установки ехолота, велика труба для осушення кофердама.
Схема кофердама на лінкорі типу «Айова».

Коферда́м (від нім. Kofferdamm) — суднобудівний термін, що застосовується в двох значеннях.

  1. Вузький відсік, який слугує для поділу приміщень на судні. Застосовується для виключення просочування газів з цистерн. Танкери, як правило, мають кофердам попереду і в кормі стосовно вантажних танків, а іноді і між окремими танками
  2. У військовому суднобудуванні крім того під кофердамом розумівся водонепроникний відсік між броньовим поясом і водонепроникною переборкою. У конструкції бронепалубних крейсерів розташовувався у ватерлінії, між похилою броньовою палубою і зовнішнім бортом. Призначався для локалізації пошкоджень обшивки, нерідко заповнювався целюлозою або койром.

Призначення[ред. | ред. код]

Якщо окремий танк судна призначається для рідкого палива, то він повинен бути відокремлений від вантажного трюму вузьким непроникним відсіком, званим кофердамом; коффердам усуває небезпеку потрапляння нафтопродуктів крізь нещільності перебірки в сусіднє приміщення. Кофердами влаштовуються також в міждонних відсіках для відокремлення двох відсіків, які примикають один до одного, якщо бажають уникнути можливості змішування рідин, які перебувають у цих відсіках, як наприклад, відсіків для палива і для прісної води.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]