Країни з надвисоким біорізноманіттям

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
17 країн, ідентифікованих Conservation International як такі, що мають надвисоке біорізноманіття

Країни з надвисоким біорізноманіттям — група країн, які надають прихисток більшості земних видів і тому розглядаються як надзвичайно біорізноманітні. Conservation International в 1998 році ідентифікував 17 таких країн.[1][2] Усі вони розташовані цілком або частково в тропічних або субтропічних регіонах.

У 2002 р. Мексика сформувала окрему організацію, що мала об'єднувати однаково Мислячі Країни Мегарізноманітності, складаючись з країн з подібними підходами до біологічній різноманітності і традиційних знань. Ця організація не включає усі megadiverse країни, як ідентифіковано Conservation International.[3]

В алфавітному (латинському) порядку представлено 17 мегарізноманітних країн:[1]

Канкунська ініціатива і декларація однаково мислячих мегарізноманітних країн[ред. | ред. код]

18 лютого 2002 р. Міністри охорони довкілля і Делегати від таких країн, як Бразилія, Колумбія, Коста-Рика, Індія, Індонезія, Кенія, Мексика, Перу, Китай, Філіппіни, Південна Африка і Венесуела зібралися у мексиканському місті Канкун. Ці країни оголосили, що утворюють Групу однаково Мислячих Країн Мегарізноманітності як механізм для консультацій і співпраці таким чином, щоб могли просуватися їхні інтереси і пріоритети, які мають відношення до збереження і тривалого використання біологічної різноманітності. Вони також оголосили, що вони звернуться до тих країн, які не стали Учасниками Конвенції про біологічну різноманітність, Картагенського протоколу на біологічній безпеці і Кіотського протоколу щодо змін клімату, щоб вони стали учасниками цих договорів.

Нижче наведено список діючих країн цієї організації в алфавітному (латинському) порядку:[4]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]