Круг Карл Адольфович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Круг Карл Адольфович
Круг Карл Адольфович.jpg
Народився 6 липня 1873(1873-07-06)
Немирів
Помер 24 червня 1952(1952-06-24) (78 років)
Москва
Поховання Введенське кладовище
Країна Flag of the Russian Empire (black-yellow-white).svg Російська імперіяСРСР СРСР
Національність німець
Діяльність інженер-електрик
Alma mater Московський державний технічний університет імені Баумана
Галузь Електротехніка
Заклад Московський державний технічний університет імені Баумана
Посада завідувач кафедри теоретичних основ електротехніки
Звання члени-кореспонденти РАНd
Ступінь член-кореспондент АН СРСР
Відомі учні Лебедєв Сергій Олексійович
Членство Академія наук СРСР
Нагороди Орден Леніна Орден Леніна Орден Трудового Червоного Прапора Орден Трудового Червоного Прапора Орден «Знак Пошани»

Ка́рл Адо́льфович Кру́г (* 6 липня (24 червня) 1873, Немирів, Подільська губернія — † 24 квітня 1952, Москва) — російський електротехнік, 1933 — член-кореспондент АН СРСР, заслужений діяч науки і техніки РРФСР — 1937. Нагороджений 2 орденами Леніна, 2 — Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани», медалями.

Життєпис[ред. | ред. код]

Залишився без батька у віці чотирьох років, родина переїхала до Москви, жили з великими труднощами. Навчання в гімназії поєднував з роботою, починаючи шостим класом займався репетиторством, підтримуючи усю родину. Навчаючись в 4-й московській гімназії, проявив такі математичні здібності, що останні два роки навчання його вчитель П. А. Покровський — згодом професор Київського університету — не викликав до дошки, ставлячи «п'ятірку» наперед. Однокласники ж його поважали за те, що Карл, йдучи до гімназії, ніс розв'язані завдання для всього класу. Захоплювався спортом — фігурне катання, ходив на лижах, займався легкою атлетикою.

Навчався в Московському вищому технічному училищі — закінчив 1892 року, згодом викладав у ньому. 1898 відкомандирований на 2 роки до Німеччини для ознайомлення із станом електротехнічної промисловості та підготовки до викладання даного предмету в училищі.

1903 року екстерном здав повний курс фізико-математичного факультету Московського університету. 1911 року захистив дисертацію в Дармштадському університеті. У 1908 році створив курс «Основи електротехніки», над вдосконаленням якого працював майже все життя.

1915 року був одним із засновників електротехнічного відділення МВТУ. Читав курс, згодом взятий в основу підручника «Основи електротехніки» — використовувався у ВНЗ до 1970-х років. 1917 — перший декан електротехнічного відділу МВТУ.

1920 — директор Державного експериментального електротехнічного інституту — за його ініціативою приймається урядове рішення про створення закладу.

1930 року в новоствореному Московському енергетичному інституті завідує кафедрою основ електротехніки. З 1937 року працював в Енергетичному інституті АН СРСР.

Входив в склад комісії ГОЕЛРО, його відповідальністю була електрифікація Центрального та Волзького району.

У 1934 році очолив комісію по створенню нового фізико-технічного факультету при інституті. З 1937 року та до кінця життя працював в Енергетичному інституті АН СРСР.

Наукові праці стосуються:

Похований на Введенському кладовищі.

Джерела[ред. | ред. код]