Культура України (електронна бібліотека)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Культура України
емблема
Посилання elib.nlu.org.ua
Гасло (девіз) Ми кращі за Украініку НБУВу!
Комерційний ні
Тип Електронна бібліотека
Реєстрація відсутня
Мови українська
Власник НПБУ
Автор НПБУ
Започатковано 29 листопада 2011 (9 років)
Стан Працює

Електронна бібліотека «Культура України»онлайн-бібліотека, започаткована та підтримується Національною парламентською бібліотекою України. На сайт додаються ресурси, що фізично зберігаються у фондах бібліотек, музеїв та інших закладів культури України та ті, що надані авторами за договором на право використання об'єкта авторських прав.

Започаткована в листопаді 2010 року. Концепцію електронної бібліотеки було затверджено Міністерством культури у 2011 році[1].

Станом на 2016 рік в ній було представлено понад 6,5 тисяч документів (600 тисяч сторінок)[2]. У 2019 році ресурс містив ресурси від 107 учасників: бібліотек, окремих авторів, наукових установ, видавництв[3].

За інформацією Світлани Бакан, заступника генерального директора, до завдань проєкту також входить додавання у статті Вікіпедії посилань на повні тексти, що представлені на сайті електронної бібліотеки[3].

У квітні 2020 року адреса ЕБ «Культура України» була вказана серед тих ресурсів, які Президент України Володимир Зеленський порадив читати під час карантину, запровадженого для запобігання поширення короновірусної інфекції[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Електронна бібліотека "Культура України". elib.nlu.org.ua. Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. Процитовано 2020-06-08. 
  2. Наші сервери не такі потужні, як у Пентагоні!, - кажуть у Національній парламентській бібліотеці. DT.ua. Процитовано 2020-06-08. 
  3. а б Бакан С. Електронна бібліотека «Культура України» : здобутки та нові напрями діяльності // Бібліотека і книгау контексті часу. – К., 2013. – С. 6-12
  4. Звернення Володимира Зеленського щодо пожежі в Зоні відчуження та прибуття нових медичних вантажів.. YouTube (uk). Офіс Президента України. 14-04-2020. Процитовано 8-06-2020. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]