Культурне плазування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Культурне низькопоклонство (англ. cultural cringe) — поняття в культурології та соціальній антропології, яке описує комплекс меншовартості людей у країні, який призводить до їх оцінки власної культури як менш вартої, ніж культури інших країн. Це поняття тісно пов'язане з колоніальною ментальністю і виявами анти-інтелектуалізму по відношенню до мислителів, науковців та художників, які походять з колоніальної або пост-колоніальної країни. Культурне низькопоклонство часто проявляється як культурне відчуження.

Історія виникнення поняття[ред.ред. код]

Термін був введений у 1950 р. австралійським критиком Артуром Філліпсом для опису почуттів меншовартості австралійських інтелектуалів, що було виражено в театральних виставах, мистецтві та листах.[1] Наслідки аналізу Філіпса могли бути застосовані до інших пост-колоніальних народів і стали частиною підвалин теорій сучасного постколоніалізму в Австралії. Філіпс описував, що австралійське населення загалом вважало, що все мистецтво створене місцевими драматургами, письменниками та музикантами з необхідністю мало недоліки в порівнянні з британськими та європейськими аналогами. Єдиним способом піднятися в очах публіки було або слідування іноземній моді, або частіше проведення певного часу у Великій Британії. Таке ставлення мало і економічні наслідки. Високі посади для людей з творчими професіями надавалися переважно тим, хто пропрацював якийсь час у Лондоні або ж британцям за походженням.[2][3]

Філіпс відмічав, що спорт був єдиною галуззю, в якій громадяни країни вважали свою націю здатною досягати міжнародного успіху. В інших галузях австралійці вважали таланти з власної країни другосортними.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Phillips, Arthur Angel (January 2006). A. A. Phillips on The Cultural Cringe. Melbourne University Publishing. ISBN 0-522-85221-1. 
  2. Alomes, Stephen (1999). When London Calls: The Expatriation of Australian Creative Artists to Britain. Melbourne: Cambridge University Press. ISBN 0521620317. 
  3. Britain, Ian (1997). Once an Australian: Journeys with Barry Humphries, Clive James, Germaine Greer and Robert Hughes. Melbourne: Oxford University Press. ISBN 0195537424. 

Джерела[ред.ред. код]

  • Bhabha, Homi (1994). The Location of Culture. London: Routledge. ISBN 0-415-33639-2.
  • Smith, Terry (September 1974). "The Provincialism Problem". Artforum: 54–59.