Курикулум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Курикулум (курикулюм)термін, вживаний у галузі освіти. Так називають формалізований пакет курсів і їх зміст, запропонований і затверджений навчальними інституціями, як необхідний для успішного виховання учнів.

Термін походить від латинського слова curriculum, що оригінально означає програми для розвитку, за допомогою яких діти стають дорослішими.


[[Категорія:Розвиток особистості]

Початок наукової розробки терміну пов'язуючи з роботою Джона Дьюї "Дитина та курикулум". Як науковий термін це поняття було введено Ф.Боббітом у 1918 році в його книжці «The Curriculum». Багато інших вчених (С. Браславскі, В. Келлі, Дж. Керр, К. Корнблес, Х. Меллер, З. Робінзон, Л. Стенхауз, Р.У. Тейлор, К.Фрей та інші) мали внесок у розробку та впровадження теорії . Міжнародне бюро освіти має обов'язок дослідження усбовиз планів та реалізації їх у всьому світі. У питання реалізації беруться до уваги:

1.Психологія дітей, особливо молодшого віку 2.Гроші на учбові плани 3.Ефективність навчання 4.баланс між освітою та навчанням 5.статус освіти (обов'язкова чи за бажанням)

Існує також поняття "прихований курикулум". Це правила поведінки чи частини програми, що не потребують великої уваги. У наукових працях це формулювання використовують для позначення пощапланових освітніх процесів та їх результатів.

У даний час у більшості країн пострадянського простору курикулярна система є дійсною на державному рівні, при цьому будучи завіреною системою методичних документів (учбові плани, програми, підручники, методичні гіди та інше)

Поняття "курикулум" включає в себе: зміст, процеси та засоби, що проектуються і за якими проводиться навчання та оцінювання учнів з метою проходження ними процесів та досвіду освіти; будь-які нормативні документи, створені та використовувані для навчання; курикулуми, розроблені для окремих дисциплін.

У широкому розумінні курикулум – уся сукупність освітньої та навчальної діяльності, що включає в себе філософське підґрунтя, цінності, цілі та способи їх досягнення, стратегії політики, управління діяльністю з розробки планів, проектування та впровадження описаної сукупності освітньої діяльності.

Курикулумом називають формалізований зв'язок курсів за складністю та їх зміст, запропонований та затверджений учбовими закладами чи національними методичними радами як необхідна для успішного виховання учнів міра. Деякі з них часто не мають строгих поавил, проте інші можуть бути чітко стандартизовані.