Курт Зандерлінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Курт За́ндерлінг (нім. Kurt Sanderling; 19 вересня 1912(19120919), Аріс, Східна Пруссія, нині Ожиш, Польща17 вересня 2011, Берлін) - німецький диригент.

Біографія[ред.ред. код]

Ерік Хоннекер вручає квіти Курту Зандерлінгу

Навчався в Кенігсберзі та Берліні, в 1931 році почав працювати в Берлінській опері, проте п'ять років по тому змушений був виїхати з Німеччини через єврейське походження і емігрував до СРСР, де жив його дядько.

У Москві Зандерлінг став диригентом Оркестру Московського Радіо і займав цей пост до 1941 року, коли отримав місце диригента оркестру Ленінградської філармонії разом з Євгеном Мравінським.

Працюючи з цим колективом протягом майже 20 років, Зандерлінг підняв його виконавський рівень до світових стандартів. Повернувшись в 1960 в НДР, він очолив Берлінський симфонічний оркестр і займав це місце протягом сімнадцяти років. В 1964-1967 Зандерлінг також диригував Дрезденською державною капелою. Диригент багато і активно гастролював, маючи великий успіх в Празі, Зальцбурзі, Відні, Варшаві та інших містах Європи. З 1972 періодично виступав з Новим філармонічним оркестром, з 1979 - з симфонічним оркестром Токіо.

Після падіння Берлінської стіни інтерес до творчості Зандерлінга відродився, багато в чому завдяки виходу численних записів, зроблених під його керуванням. Репертуар Зандерлінга значною мірою складався з творів німецьких і австрійських композиторів; велику популярність здобули записи творів Бетховена і Брамса, зроблені музикантом. Особливу популярність отримали його інтерпретації музики Яна Сібеліуса, Дмитра Шостаковича, в яких диригент продемонстрував гарне почуття стилю, увагу до деталей і глибокий драматизм виконання.

Незважаючи на поважний вік, в 1990-і роки Зандерлінг іноді продовжував виступати з різними оркестрами, а в січні 2002 заявив про своє повернення до активної концертної діяльності.

Син — відомий диригент Томас Зандерлінг.

Посилання[ред.ред. код]