Великий симфонічний оркестр імені Чайковського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Великий симфонічний оркестр імені П. І. Чайковського (рос. Большой симфонический оркестр имени П. И. Чайковского, скорочено — БСО, до 1993Великий симфонічний оркестр Центрального телебачення і Всесоюзного радіо) —один з найбільших симфонічних колективів Росії.

Історія[ред.ред. код]

Заснований в 1930 році, оркестр (один з перших в СРСР) призначався для радіотрансляцій академічної музики. Надалі колектив неодноразово виступав як на радіо, так і на концертній сцені, здобувши славу одного з найкращих оркестрів світу. У 1960-х роках відбулися перші зарубіжні гастролі оркестру.

За диригентським пультом оркестру у різний час стояли Леопольд Стоковський, Євген Мравінський, Курт Зандерлінг, з ним виступали Еміль Гілельс, Юрій Башмет, Гідон Кремер та багато інших відомих диригентів та виконавців. У виконанні БСО вперше прозвучала низка творів А. Хачатуряна, Б. Чайковського, Г. Свиридова, Тактакішвілі та інших композиторів XX століття. Впродовж понад тридцяти років оркестр очолює Володимир Федосєєв, під його керуванням проходять гастролі оркестру у різних містах світу, колектив бере участь у міжнародних фестивалях.

Посилання[ред.ред. код]