Кіровоградський музичний коледж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Комунальний заклад вищої освіти «Кіровогра́дський музи́чний коледж» — вищий навчальний заклад І рівня акредитації у Кропивницькому, один із культурних центрів міста. До 2017 року заклад іменувався як Кіровоградське музичне училище. Сучасна назва — згідно з розпорядженням голови Кіровоградської обласної ради від 18 грудня 2017 року.

Історія[ред. | ред. код]

У культурно-мистецькому житті Кіровоградщини музичне училище займає одне з першочергових місць. Вищий навчальний заклад І рівня акредитації, створений у 1959 році, об'єднує в педагогічному колективі творчий потенціал декількох поколінь музикантів, для яких виконавство невідривно пов'язане з педагогікою. Для Кіровоградської області музичне училище — це основа професійної музичної освіти, кузня мистецьких кадрів, з нього починався і продовжується в часі культурний розвиток краю.

У культурно-мистецькому житті Кіровоградщини музичне училище займає одне з першочергових місць. Вищий навчальний заклад І рівня акредитації, створений у 1959 році, об'єднує в педагогічному колективі творчий потенціал декількох поколінь музикантів, для яких виконавство невідривно пов'язане з педагогікою. Для Кіровоградської області музичне училище — це основа професійної музичної освіти, кузня мистецьких кадрів, з нього починався і продовжується в часі культурний розвиток краю. Візитною карткою музичного училища є мистецькі колективи: єдиний в області симфонічний оркестр (художній керівник Лариса Голіусова), камерний (художній керівник Наталя Хілобокова) та духовий (художній керівник Григорій Шорсткий) оркестри, студентський хор під керівництвом Оксани Трушиної, дитячий хор школи педагогічної практики (худ. кер. А.Татарова), оркестр народних інструментів (художній керівник Юрій Голіусов), фольклорний ансамбль, що виконує традиційні селянські пісні Кіровоградської області в автентичній манері. Їх концертні виступи на різноманітних концертних майданчиках України є значними культурними подіями завдяки складним, цікавим програмам та якісним інтерпретаціям.

Кіровоградське музичне училище стало базою для багатьох професійних колективів області: муніципального камерного хору під керівництвом Юрія Любовича, муніципального духового оркестру, філармонійного камерного оркестру «Концертіно».

У творчому доробку музичного училища — щорічний фестиваль «Нейгаузівські музичні зустрічі», в рамках якого проходить Всеукраїнський конкурс молодих піаністів, мистецький форум молодих виконавців на народних інструментах «Провесінь», які репрезентують академічне мистецтво найкращих колективів і солістів України, Росії, Білорусі, Польщі.

Директором училища зараз є Лариса Іванівна Голіусова. (До неї були: Семен Дорогой, Юрій Любович)

Відомі викладачі і випускники[ред. | ред. код]

Адреса[ред. | ред. код]

Адреса: Вул. Євгена Маланюка, 4,
м. Кропивницький, 25015
Тел.: 24-19-90, 22-29-01.

Посилання[ред. | ред. код]